23 tys. mkw. dla nowego najemcy w MLP Pruszków IIMateriały prasowe

23 tys. mkw. dla nowego najemcy w MLP Pruszków II

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma dystrybucyjna wynajęła około 23 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Najemca wprowadzi się do nowego obiektu z początkiem września przyszłego roku.

MLP Group zawarło nową długoterminową umowę najmu w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Firma dystrybucyjna zakontraktowała około 23 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Na cele magazynowe będzie wykorzystywać 19,6 tys. mkw. powierzchni. Kolejne 1,1 tys. mkw. przeznaczone będzie na przestrzenie socjalne i biurowe. W ramach przydzielonej powierzchni zewnętrznej przygotowany zostanie plac manewrowy, a także miejsca parkingowe dla 4 ciężarówek oraz 130 samochodów osobowych. Zgodnie z zawartym porozumieniem najemca uzyska dostęp do nowego obiektu z początkiem września 2025 r.

– „Z dużą radością witamy nowego najemcę. To co przyciągnęło Klienta do naszego podwarszawskiego kompleksu to przede wszystkim doświadczenie MLP Group, doskonała lokalizacja centrum logistycznego MLP Pruszków II, świetny dojazd, rozbudowana funkcjonalność, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań chroniących środowisko. Zgodnie z naszą strategią obiekty spełniają najwyższe standardy i są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM” – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA