Aglomeracja Wrocławska: Segro kupuje 7R Park Wrocław

Aglomeracja Wrocławska: Segro kupuje 7R Park Wrocław

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych deweloperów magazynowych w Europie, brytyjskie Segro razem z kanadyjskim funduszem emerytalnym Public Sector Pension Investment Board planują zakup 7R Park Wrocław, zlokalizowany w Biskupicach Podgórnych w podwrocławskiej gminie Kobierzyce.
Park ma zostać przejęty przez spółkę Segro European Logistics Partnership (SELP), która stanowi joint-venture brytyjskiego dewelopera i kanadyjskiego funduszu. Firma przejmie od 7R ich spółkę celową Dafne 6, która formalnie jest właścicielem nieruchomości. SELP wystąpił już o zgodę na tę transakcję do działającego przy Komisji Europejskiej organu antymonopolowego.

7R Park Wrocław to kompleks magazynowy klasy A o całkowitej powierzchni około 23 000 mkw. położony w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Zlokalizowany jest on w bliskim sąsiedztwie węzła Wrocław Południe łączącego autostrady A4 i A8. 

REKLAMA
Pierwszym najemcą parku jest firma DSV Road, dostawca usług transportowych i logistycznych, która wynajęła 5 tys. mkw., a 7R udostępniło jej część magazynu w lutym. Cały budynek ma zostać ukończony już w kwietniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA