DODAJ

Wrocław: Segro rozbuduje swoje centrum magazynowo-dystrybucyjne na Psim Polu

Logistyka / Wrocław
Wrocław: Segro rozbuduje swoje
Orzech
2018-09-11 23:02:14
SEGRO Poland złożyło w sierpniu wniosek o pozwolenie na rozbudowę Segro Industrial Park Wrocław przy ulicy Bierutowskiej 81 na wrocławskim Psim Polu o dwie nowe hale: magazynową i oraz produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Projekt architektoniczny wykonał architekt Grzegorz Wojewódka z Architektonicznego Studia Projektowego "Kwadrat".

Segro Industrial Park Wrocław to pierwsza dolnośląska inwestycja Segro. Park położony jest w północno-wschodniej części miasta, w bliskiej odległości od jego centrum (12 km). To projekt realizowany na zasadzie partnerstwa biznesowego w formie spółki joint venture Segro z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A. należącym do Grupy PHN – inwestora i zarządzającego na rynku nieruchomości komercyjnych. Obiekt docelowo dostarczy na rynek 40 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

Głównym najemcą I etapu tego parku – hali o powierzchni najmu 19 000 mkw. jest firma kurierska DPD Polska, która posiada terminal dystrybucyjny typu cross-dock o powierzchni 7 000 mkw.

SEGRO Poland rozważa również w przyszłości nowe inwestycje we Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej.