Aglomeracja Wrocławska: W gminie Brzeg Dolny powstanie nowy kompleks basenów

Aglomeracja Wrocławska: W gminie Brzeg Dolny powstanie nowy kompleks basenów

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na początku 2019 roku ruszy jedna z największych inwestycji w gminie Brzeg Dolny. Budowa kompleksu basenów zewnętrznych, ucieszy nie tylko miłośników aktywnego stylu życia, ale przede wszystkim wszystkich tych, którzy w upalne dni będą mieć ochotę na wodne szaleństwo.
Kompleks basenów zewnętrznych uniezależni miłośników kąpieli od kaprysów pogody, która często krzyżowała plany związane z letnim wypoczynkiem nad wodą. Niestety dużym problemem jest też jakość wody, która często nie pozwala na kąpiel. Ośrodek w Wałach, pomimo iż jest doskonałym miejscem do odpoczynku, to od kilku lat są wprowadzane tam zakazy kąpieli. W tym roku olbrzymim problemem było skażenie wody bakterią e coli.
Ośrodek w Wałach oddalony jest od Brzegu Dolnego prawie 4 km, przez co dzieci i młodzież mają często utrudniony dostęp do ośrodka. A jak wiadomo w trakcie wakacji to właśnie uczniowie najczęściej wybierają wypoczynek nad wodą.
Późną jesienią zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy budowlanej, która podejmie się wybudowania kompleksu basenów. Teren przygotowany na tę budowę jest o tyle dobry, że wykorzystana zostanie również funkcjonująca tam pływalnia "Aquasport", gdzie będzie znajdować się część urządzeń filtrujących. Dzięki takiemu rozwiązaniu obniżą się koszty budowy, ponieważ baseny zewnętrzne muszą mieć dużo większy zespół filtracyjny.
Kompleks basenów będzie składał się z kilku niecek, tak aby dorośli, młodzież i najmniejsze dzieci mogły z przyjemnością korzystać z atrakcji. W głównej niecce basenowej będą dwa tory 25-metrowe, obok trasy przeznaczonej do pływania będą się znajdować atrakcje wodne takie jak grzybki wodne, ławeczki powietrzne z funkcją masażu, leżanki, natryski czy tzw. "dzika rzeka".
REKLAMA
Kolejny basen z dwoma strefami przeznaczony będzie dla dzieci. W pierwszej strefie będą mogły bawić się najmniejsze dzieci. Tam woda będzie bardzo płytka, tak aby maluchy mogły brodzić po wodzie i korzystać z mini zjeżdżalni typu "słonik". W troszkę głębszym basenie będzie zespół zjeżdżalni spiralnych i prostych oraz różnego rodzaju urządzenia do zabawy w wodzie. Będzie to basen ogrzewany, żeby dzieci nawet w chłodniejsze dni mogły spokojnie i komfortowo korzystać z basenów. Na terenie kompleksu znajdzie się również "suchy" plac zabaw, wykorzystywany przez cały rok z bezpieczną wykładziną oraz ciekawe urządzenie służące maluchom do zabawy i nauki. Dzieci będą mogły zobaczyć jak można wykorzystać wodę w różnych urządzeniach. 
Jest też pomysł na wybudowanie basenu całorocznego.
Wszystkie baseny będą ogrodzone. Przed każdym z nich będą zamontowane specjalne myjki do nóg, ponieważ po wyjściu z wody będzie można udać się na teren zielony na leżaki czy koce. Będzie można pograć w piłkę plażową na boisku. Oczywiście na terenie obiektu znajdzie się pomieszczenie socjalne gdzie będzie kasa biletowa, kawiarenka czy przebieralnie. Planowany termin rozpoczęcia prac to początek 2019 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA