Amerykańska firma Aon zostaje na dłużej w Krakowiefot. Damian Daraż

Amerykańska firma Aon zostaje na dłużej w Krakowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Amerykańska firma doradcza Aon, zajmująca się rozwiązaniami z zakresu ryzyka i świadczeniami zdrowotnymi dla pracowników, postanowiła pozostać na dłużej w kompleksie biurowym Enterprise Park w Krakowie, w którym zajmuje ponad 11,3 tys. mkw.
Kompleks biurowy Enterprise Park zlokalizowany jest przy Alei Powstańców Wielkopolskich na krakowskim Podgórzu. Kompleks składa się z sześciu biurowców klasy A. Aon jest obecny w tej lokalizacji od 2017 roku. Podpisana umowa najmu dotyczy powierzchni położonych w budynku E kompleksu. CBRE reprezentowało Aon podczas negocjacji warunków transakcji.
Aon stanowi część międzynarodowego koncernu Aon plc, notowanego na nowojorskiej giełdzie. W Polsce firma działa od 1992 roku i zatrudnia ponad 1,7 tys. pracowników w siedmiu miastach wojewódzkich: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.
Aon Hewitt to amerykańska korporacja świadcząca usługi w zakresie doradztwa i outsourcingu w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Przedsiębiorstwo powstało w 1940 roku w Lake Forest w stanie Illinois w USA, jako Hewitt Associates. W październiku 2010 roku przestało istnieć, jako samodzielny podmiot po połączeniu z grupą Aon, stając się jej nowym podmiotem zależnym, przyjęło nazwę Aon Hewitt. W tej chwili Aon Hewitt posiada 500 oddziałów w 120 krajach, zatrudnia 30 000 pracowników w 90 krajach. Akcje Aon plc[a] są notowane na giełdzie w Nowym Jorku. Siedziba firmy znajduje się obecnie w Lincolnshire w USA.
REKLAMA
fot. Damian Daraż
Enterprise Park to kompleks 6 budynków biurowych zlokalizowanych w obrębie dzielnicy Podgórze.  Łączna powierzchnia biurowa tych trzypiętrowych budynków wynosi ponad 61 tys. mkw. 
Kompleks realizowany był w czterech fazach. I etap został oddany do użytku w IV kwartale 2012 roku (budynki A i B), II etap to budynek C oddany do użytku w październiku 2014 roku. W III etapie w IV kwartale 2015 roku powstał budynek D, a w ostatnim, IV etapie budynki E i F (II kwartał 2017 r).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA