Amway przeprowadza się do centrum logistycznego MLP Pruszków IIMLP Group

Amway przeprowadza się do centrum logistycznego MLP Pruszków II

Orzech
Orzech
REKLAMA

Access Business Group International Polska, siostrzana firma Amway, przeprowadzi się do centrum logistycznego MLP Pruszków II. Do nowego obiektu liczącego blisko 3,7 tys. mkw. wprowadzi się w połowie maja 2023 r.

Firma Access Business Group International Polska, będąca wieloletnim klientem MLP Group, podjęła decyzję o zmianie lokalizacji w ramach parków logistycznych będących w portfolio dewelopera. Najemca przeniesie swoją działalność do dynamicznie rozbudowywanego parku MLP Pruszków II. Dedykowany obiekt będzie liczył około 3,7 tys. mkw., z czego ponad 3,2 tys. mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe. Pozostałe blisko 500 mkw. wykorzystane zostaną na cele biurowe. Przekazanie nowej powierzchni planowane jest w połowie maja 2023 r. Funkcje generalnego wykonawcy powierzone zostały firmie EastWave Building Company.

MLP Group

Najemca od 2005 roku korzysta z podobnej powierzchni znajdującej się na terenie sąsiadującego parku MLP Pruszków I. W sfinalizowaniu transakcji pośredniczyła firma doradcza Newmark Polska.

– Bardzo cieszymy się z przedłużenia naszej wieloletniej współpracy. Nowy obiekt przygotowywany dla Access Business Group w ramach rozbudowywanego parku Pruszków II będzie dobrze dopasowany do potrzeb klienta. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że zwolniona przez ABG powierzchnia w Pruszków I szybko znajdzie nowego lokatora. Nasze pierwsze i w pełni zrealizowane centrum logistyczne, pozostaje cały czas jednym z najbardziej popularnych i pożądanych przez najemców lokalizacji w naszym portfolio. Pojawiające się wolne obiekty są błyskawicznie rozchwytywane przez zainteresowane podmioty czekające właśnie na takie okazje – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

REKLAMA
MLP Group

Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

MLP Group

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760, a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA