Firma mięsna wprowadzi się do MLP Pruszków IIźródło: Materiały inwestora

Firma mięsna wprowadzi się do MLP Pruszków II

mazowieckie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dystrybutor wyrobów mięsnych i wędliniarskich zamówił w MLP Group obiekt BTS o powierzchni około 4,8 tys. mkw. Umowa została podpisana na 12 lat. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. Zakończenie budowy i przekazanie obiektu planowane jest w marcu 2019 roku. W ramach posiadanej opcji najemca może zwiększyć powierzchnię o kolejne 5 tys. mkw. W zawarciu transakcji doradzała agencja CBRE.
Firma Janex zamówiła w MLP Group budowę obiektu BTS (built to suit) o powierzchni około 4,8 tys. mkw. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. W ramach obiektu zaplanowano chłodnie, mroźnie oraz kuchnię do prezentacji kulinarnych. Zakończenie budowy i przekazanie gotowego obiektu najemcy planowane jest w marcu 2019 roku. Umowa została podpisania na okres 12 lat. W ramach zawartej transakcji firma Janex uzyskała jednocześnie opcję na zwiększenie powierzchni o kolejne 5 tys. mkw. W zawarciu transakcji doradzała agencja CBRE.
Janex specjalizuje się w dystrybucji wyrobów mięsnych i wędliniarskich. W swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów wieprzowych, wołowych, cielęcych, drobiowych i jagnięcych. Oferuje też szeroki asortyment półproduktów oraz innowacyjnych rozwiązań dla gastronomii. 
Nasza firma dynamicznie się rozwija. Nowy obiekt magazynowy będzie dostosowany do rosnącej skali naszej działalności, a dzięki posiadanej opcji będziemy mieli możliwość powiększyć go jeszcze w przyszłości. Nowy obiekt wykonany zostanie w najwyższym standardzie klasy A, co zapewni nam jednocześnie najwyższą jakość funkcjonowania, zarówno na powierzchniach magazynowych, jak i w pomieszczeniach biurowych – powiedzieli Sławomir i Elżbieta Wiesiak, właściciele Janex. 
REKLAMA
Ze względu na zakres prowadzonej działalności przez najemcę nowy projekt wymaga zastosowania wielu rozwiązań typu built to suit. Wszystkie oczekiwania i potrzeby w zakresie podziału obiektu na poszczególne pomieszczenia i ich późniejsze wyposażenie jest ustalane na etapie projektowym, a realizacja inwestycji prowadzona w ścisłej współpracy z klientem. Jednocześnie warto podkreślić ponadstandardowy okres trwania umowy najmu, który został ustalony na 12 lat – powiedziała Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.
Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję, a docelowa powierzchnia parku to 285 tys. mkw. Na teren parku prowadzą dwie drogi wjazdowe. Jedna z nich wychodzi bezpośrednio na oddaną niedawno do użytkowania obwodnicę wsi Moszna. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W MLP Pruszków II działa również stacja wynajmu rowerów Nextbike, a pracownicy mają zapewniony bardzo dogodny dojazd dzięki przystankowi autobusowemu znajdującemu się na terenie parku. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA