Archicom intensywnie powiększa bank ziemi we Wrocławiu. Płaci kolejne miliony za gruntfot. investphoto.pl

Archicom intensywnie powiększa bank ziemi we Wrocławiu. Płaci kolejne miliony za grunt

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper kupił w styczniu teren za prawie 50 milionów złotych netto. W marcu sfinalizował dwie transakcje, dzień po dniu – opiewające łącznie na niemal 10 milionów zł. Największy z tych projektów obejmie ponad 700 mieszkań.
Spółka zależna od Archicom S.A. zawarła 15 marca umowę nabycia nieruchomości we Wrocławiu o powierzchni około 3270 mkw. Planuje zrealizować na niej budynek zamieszkania zbiorowego (przeznaczony do okresowego pobytu ludzi: hotel, pensjonat, czy akademik). Zapłaciła 7,5 mln zł netto. Sfinansowała zakup ze środków własnych i emisji obligacji.
REKLAMA
Ekspansja trwa w najlepsze
W tym tygodniu donosiliśmy, że spółka zależna od Archicomu sfinalizowała transakcję, o którą zabiegała od lutego. Deweloper zapłacił za grunt o powierzchni ok. 8922 mkw. 2 mln 450 tys. zł netto. Za 250 tys. zł netto odkupił dokumentację projektową. Pieniądze pochodziły ze środków własnych. Planuje budowę ok. 75 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej.
Za to w styczniu Archicom nabył teren w dzielnicy Krzyki o powierzchni około 4,9 ha. Zapłacił ponad 47 mln zł netto. Utworzy na nim osiedle na ok. 740 mieszkań.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA