DODAJ

Archicom intensywnie powiększa bank ziemi we Wrocławiu. Płaci kolejne miliony za grunt

Wrocław
Archicom intensywnie powiększa bank
Mariusz Bartodziej
2019-03-29 07:44:12
Wrocławski deweloper kupił w styczniu teren za prawie 50 milionów złotych netto. W marcu sfinalizował dwie transakcje, dzień po dniu – opiewające łącznie na niemal 10 milionów zł. Największy z tych projektów obejmie ponad 700 mieszkań.

Spółka zależna od Archicom S.A. zawarła 15 marca umowę nabycia nieruchomości we Wrocławiu o powierzchni około 3270 mkw. Planuje zrealizować na niej budynek zamieszkania zbiorowego (przeznaczony do okresowego pobytu ludzi: hotel, pensjonat, czy akademik). Zapłaciła 7,5 mln zł netto. Sfinansowała zakup ze środków własnych i emisji obligacji.

Ekspansja trwa w najlepsze
W tym tygodniu donosiliśmy, że spółka zależna od Archicomu sfinalizowała transakcję, o którą zabiegała od lutego. Deweloper zapłacił za grunt o powierzchni ok. 8922 mkw. 2 mln 450 tys. zł netto. Za 250 tys. zł netto odkupił dokumentację projektową. Pieniądze pochodziły ze środków własnych. Planuje budowę ok. 75 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej.

Za to w styczniu Archicom nabył teren w dzielnicy Krzyki o powierzchni około 4,9 ha. Zapłacił ponad 47 mln zł netto. Utworzy na nim osiedle na ok. 740 mieszkań.