DODAJ

Duży inwestor z branży lotniczej zainteresowany terenami pod Kostomłotami

Środa Śląska
Duży inwestor z branży
Orzech
2016-08-23 18:29:57
Wszystko wskazuje na to, że podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod Kostomłotami pozyska nowego, dużego inwestora. Terenami w tamtej okolicy zainteresowany jest inwestor z branży lotniczej. Firma sonduje tą lokalizację od kilkunastu miesięcy (o czym jako pierwsi informowaliśmy na forum.investmap.pl). Wcześniej firma rozważała kilka lokalizacji na terenie Polski, w tym przynajmniej dwie na Dolnym Śląsku.

Starosta nieoficjalnie potwierdza

Informacje o zaawansowanych negocjacjach z inwestorem potwierdził także kilka dni temu starosta Powiatu Średzkiego, Sebastian Burdzy, informując o tym na swoim profilu na Facebooku. 

Mogę tylko zdradzić, że jesteśmy blisko pozyskania poważnego inwestora z branży lotniczej – pisał starosta.

Negocjacjom z inwestorem przewodzi Urząd Marszałkowski oraz przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ze względu na klauzulę poufności, obowiązująca przy tego typu negocjacjach, informacji o prowadzonych zaawansowanych rozmowach z nowym inwestorem, nie chcą oficjalnie potwierdzić, ale także zaprzeczyć przedstawiciele tak Starostwa Powiatowego, jak i przedstawicieli Legnickiej SSE. 

Wszak gra idzie o naprawdę dużą inwestycję, duże nakłady inwestycyjne i o wiele nowych miejsc pracy, w branży, która należy w Polsce do jednej z najlepiej płatnych. Na ostateczny wynik prowadzonych negocjacji i decyzję inwestora przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej kilkanaście tygodni.

Rozmowy z innymi inwestorami

To nie jedyny inwestor, z którym aktualnie są prowadzone rozmowy w sprawie inwestycji na terenach Legnickiej SSE w powiecie średzkim. O tym jednak przeczytacie wkrótce w kolejnych artykułach na portalu Investmap.pl.