Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive na Dolnym Śląsku?

Będzie kolejna duża inwestycja z branży automotive na Dolnym Śląsku?

Orzech
Orzech
REKLAMA
Pojawiła się szansa na kolejną, dużą inwestycję z branży automotive. Niemiecki inwestor, zajmujący się produkcją elementów aluminiowych dla takich marek samochodów jak: Volkswagen, Skoda, Audi, Mercedes i Opel, zainteresowany jest ulokowaniem swojej pierwszej w Polsce fabryki. Firma zaciekawiła się terenami w okolicach Świdnicy i Legnicy, leżących w okolicach autostrady A4. W grę wchodzi inwestycja rzędu 25-30 mln euro (I etap) i około 400 miejsc pracy. 
Inwestor rozważa w Polsce jeszcze tereny w okolicach Opola. Polskie lokalizacje mają jeszcze konkurencję w postaci dwóch lokalizacji w Czechach, jednak prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni odpadną one z rywalizacji o tę inwestycję.
REKLAMA
Wybór miejsca, w którym niemiecki inwestor zdecyduje się zainwestować, ma zapaść do końca II kwartału 2019 roku. Sama budowa fabryki miałaby ruszyć na początku 2020 roku i potrwać rok. II etap inwestycji firma planuje rozpocząć w 2 lata później. W jego ramach ma zostać zainwestowane kolejne około 20 mln euro i stworzyć od 250 do 300 nowych miejsc pracy. 
Łącznie wartość całej inwestycji ma wynieść prawie 50 mln euro, a dzięki niej może powstać docelowo do 700 bezpośrednich miejsc pracy (bez dodatkowych miejsc pracy w tzw "otoczeniu biznesowym" fabryki).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA