Wałbrzyska SSE zakupiła działki o powierzchni 130 hektarów pod inwestycje w Jaworze

Wałbrzyska SSE zakupiła działki o powierzchni 130 hektarów pod inwestycje w Jaworze

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" otrzymała z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) 78,5 mln zł na zakup i przygotowanie 133 hektarów w Jaworze naprzeciwko budowanej fabryki niemieckiego Daimlera, tuż obok trasy szybkiego ruchu S3, która połączy docelowo polskie porty w Szczecinie i Świnoujściu z Czechami. WSSE zakupiła te grunty za 42 mln zł od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Dzięki uzbrojeniu działek w Jaworze Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie posiadała olbrzymi atut w rozmowach z potencjalnymi, zainteresowanymi, wielkimi inwestorami. Strefa będzie mogła od razu przyjąć inwestora, zamiast dopiero zaczynać trwający zazwyczaj około półtora roku proces przygotowania terenu. Według przedstawicieli WSSE ale i także ekspertów branżowych, zakup, uzbrojenie i pełne przygotowanie nowych, dużych terenów inwestycyjnych w okolicach budowanej fabryki Daimlera w Jaworze jest spowodowana faktem, że tymi tą lokalizacją zainteresowani są już konkretni inwestorzy. Przedstawiciele wałbrzyskiej SSE nie ukrywają, że mierzą w kolejny duży lub nawet bardzo duży projekt np. z branży automotive. Według nieoficjalnych informacji, okolicami Jawora interesuje się także bardzo duży inwestor z branży wysokich technologii. Być może w okolicy zainwestuje też duża, zagraniczna firma z branży spożywczej, która pierwotnie rozważała już kiedyś lokalizację w Legnicy. Ostatnio pojawiła się również informacja o możliwości ulokowania się pod Jaworem inwestora z Korei Południowej – jednego z kooperantów fabryki baterii do e-aut LG Chem (projekt wart wstępnie ponad 250 mln zł).
REKLAMA
Zakup terenów pod inwestycje pod Jaworem, to nie jedyne plany WSSE na najbliższe miesiące. Strefa planuje również kolejne inwestycje w przygotowanie dużych działek, m.in. w gminie Wądroże czy Dobromierz. W jednej z tych lokalizacji Wałbrzyska SSE ma dysponować terenami o powierzchni około 80 hektarów. Poszukiwane są inne tereny, w tym działki wielkości 150, a nawet 200 hektarów, z przeznaczeniem pod pozyskanie największych projektów inwestycyjnych, skalą porównywalnych z inwestycją Daimlera w Jaworze.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA