DODAJ

Kąty Wrocławskie planują budowę krytej pływalni [WIZUALIZACJE]

Sport i rekreacja / Kąty Wrocławskie
Wizualizacja projektu nowej krytej pływalni w Kątach Wrocławskich (źródło:  materiały inwestora)
Orzech
2016-11-21 18:05:30
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich został zaprezentowany projekt budowy krytej pływalni wraz z łącznikiem dydaktycznym oraz parkingiem przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kątach Wrocławskich. Obiekt będzie posiadał nieckę basenową, część rekreacyjną, w tym jacuzzi i saunarium z sauną sucha i łaźnią parową. 

Wstępna szacunkowa wartość budowy krytej pływalni przy ul. 1 Maja w Kątach Wrocławskich to 5.556.314,90 zł, w skład której wchodzić będzie cześć basenowa oraz cześć relaksacyjna (saunarium i jacuzzi), pomieszczenia ratowników, pom. magazynowe, szatnie i przebieralnie.

Pływalnia będzie bezpośrednio połączona z istniejącym budynkiem szkoły łącznikiem, w którym mieścić się będą dwie sale lekcyjne, dwie świetlice, gabinet dyrektora i psychologa, oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Wstępny koszt budowy łącznika to 2.700.711,00 zł.

Osobnym zadaniem jest budowa parkingu przy ul. Makowej. Parking dysponował będzie 57 miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, w tym 2 miejscami dla osób niepełnosprawnych, i 2 miejscami dla autobusów. Szacunkowy wstępny koszt budowy parkingu to 1.061.219,40 zł.

Podane powyżej kwoty są kwotami orientacyjnymi wynikającymi z wstępnej analizy kosztów.

Ostateczne kwoty budowy krytej pływalni wraz z łącznikiem, oraz budowy parkingu będą znane po opracowaniu pełnej dokumentacji projektowej wraz z kosztorysami inwestorskimi. Jednocześnie informujemy, że wartości podane w kosztorysach inwestorskich ulegają zmianom po rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie danej inwestycji, stąd ostateczna wartość powyższych inwestycji będzie znana po wyłonieniu wykonawcy.

Z przedstawionych planów wynika, że niecka basenowa ma posiadać wymiary 16,67x8,8m przy zmiennej głębokości od 0,9 do 1,35 podzielona jest na cztery tory z możliwością oddania skoku do wody ze stopnia zlokalizowanego na każdym torze. 

W godzinach 8-15 z pływalni mają korzystać uczniowie, a w godzinach pozostałych (brane są pod uwagę godziny nocne) mieszkańcy na zasadach komercyjnych. 

Wizualizacje:

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

http://katywroclawskie.pl

Źródło: katywroclawskie.pl