DODAJ

Nowa inwestycja z branży automotive pod Wrocławiem?

Aglomeracja Wrocławska
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-12-02 20:05:40
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl, okolicami Wrocławia zainteresowany jest duży niemiecki inwestor z branży automotive. Firma zajmuje się produkcją elektroniki dla niemieckiego przemysłu, a zwłaszcza dla branży samochodowej.

Firma rozważa budowę w Polsce swojej pierwszej fabryki. Potencjalna inwestycja to minimum 200 pracowników i ponad 30 mln euro wyłożonych na budowę i wyposażenie fabryki. Firma oprócz budowy własnej fabryki od podstaw rozważa również na początek wynajęcie hali produkcyjno-magazynowej – typowego BTS-u od jednego z działających w Aglomeracji Wrocławskiej potentatów z branży magazynowej (Panattoni, Prologis lub Hillwood).

Na razie inwestor jest na etapie wstępnego przeglądu lokalizacji w pobliżu Wrocławia. Decyzję odnośnie wyboru konkretnej działki lub postawienia na rozpoczęcie produkcji w BTS-ie firma ma podjąć nie wcześniej niż w połowie 2017 roku. 

Warto podkreślić, ze jedyną lokalizacją dla tego inwestora w Polsce była i nadal pozostaje tylko Aglomeracja Wrocławska. Jedyną konkurencyjną lokalizacją zagraniczną jest lokalizacja na Słowacji.

Wkrótce powinniśmy uzyskać też pierwsze konkretniejsze informacje dotyczące potencjalnych nowych inwestycji koreańskich firm z sektora automotive, które są zainteresowane inwestycjami w Aglomeracji Wrocławskiej.