Balkony przyczepne – nowe możliwości dla starszego budownictwa

Balkony przyczepne – nowe możliwości dla starszego budownictwa

primetimepr
REKLAMA
Każdy z nas chciałby mieszkać w ładnym i funkcjonalnym lokum. Niejednokrotnie jednak lokatorzy poszczególnych mieszkań nie mają dużego wpływu na wygląd budynku, czy osiedla. Dobrym, a nieinwazyjnym sposobem na jego modernizację oraz zwiększenie powierzchni użytkowej są balkony przyczepne.
Starsze budownictwo kluczowe na rynku mieszkaniowymWg danych Głównego Urzędu Statystycznego, pochodzących z ostatniego spisu powszechnego, ponad połowa Polaków mieszka w budynkach z czasów PRL-u. Cieszą się one nadal dużym zainteresowaniem i stanowią największą część zasobów mieszkaniowych. Ich popularność wiąże się przede wszystkim z ceną, a także stosunkowo dobrą lokalizacją; zazwyczaj blisko centrów miast. Niejednokrotnie jednak ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia i niezbędne jest przeprowadzenie modernizacji, zarówno by zwiększyć wygodę życia mieszkańców, jak i zapewnić im bezpieczeństwo.
Termoizolacja najbardziej praktyczną metodą renowacji budynkówCoraz częściej spotykaną praktyką poprawy jakości budynków na rynku wtórnym jest ich termomodernizacja. Co ciekawe, najczęściej decydują się na nią wspólnoty mieszkaniowe, które powstały w latach 70. typowych dla wielkiej płyty. Obejmuje ona kompleksowe zmiany zarówno w systemach ogrzewania, wentylacji, strukturze budynku, jak i instalacjach doprowadzających ciepłą wodę. Z tego względu znacząco zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną, a w konsekwencji obniża koszty eksploatacji mieszkania. Przykładowo, rachunki za ogrzewanie mogą być nawet o połowę tańsze, zatem koszt poniesionej inwestycji powinien zwrócić się w przeciągu 6-8 lat.
REKLAMA
Funkcjonalność mieszkania ponad jego wyglądemPrzy okazji docieplania ścian, stropów, czy wymiany okien, które są elementami zewnętrznymi budynków, warto pomyśleć o jego przestrzeni. Najprostszym sposobem na powiększenie metrażu mieszkań jest montaż balkonów przyczepnych. Podnoszą one wartość lokali nawet do 6% ceny bazowej oraz są atutem, którego szuka aż 95% osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Biorąc pod uwagę wysoką popularność mieszkań o małych metrażach w starszym budownictwie (do 60 metrów kwadratowych), dodatkowa przestrzeń balkonu może znacząco podnieść komfort życia.
Bezinwazyjny montaż balkonu przyczepnego– Dzisiejsze technologie budowlane umożliwiają zamontowanie niewielkiego tarasu bez naruszania konstrukcji budynku w ciągu zaledwie kilku godzin. Czas ten zależy oczywiście od jego stanu oraz rodzaju wybranego balkonu, ale zazwyczaj zamyka się on w 8 godzinach – tłumaczy Kinga Drab z Pracowni Projektowej MKD, zajmującej się balkonami przyczepnymi. Można wybierać takie parametry jak długość, szerokość oraz kształt balkonu, a także rodzaj podłogi lub balustrady. Dodatkowo, istnieje także możliwość zainstalowania daszku nad balkonami na najwyższych kondygnacjach. Poza znaczeniem praktycznym, balkony pełnią także funkcję dekoracyjną i podnoszą walory estetyczne budynku.
Niezależnie od technologii budowlanej czy wyglądu osiedla, należy pamiętać o tym, że najbardziej istotnym czynnikiem jest komfort mieszkania, zatem jego parametry będą zawsze kwestią bardzo subiektywną. Warto jednak zwrócić uwagę na funkcjonalność obiektu mieszkalnego, niezależnie od daty jego budowy, ponieważ wpływa ona na wygodę użytkowania lokalu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA