DODAJ

Zielone Arkady – największe centrum handlowe w regionie kujawsko-pomorskim już otwarte

Bydgoszcz
Zielone Arkady – największe
Kajtman
2015-11-13 14:52:46
CH Zielone Arkady – nowy i największy obiekt handlowy w Bydgoszczy został otwarty dziś 13 listopada. Inwestycja wartości 150 mln euro o powierzchni najmu 51 000 m2 i z 1 500 miejscami pracy stanie się pożądanym miejscem pracy, zakupów i spotkań bydgoszczan.

Deweloper i zarządzający centrum – firma ECE Projektmanagement otworzył dziś w Bydgoszczy centrum handlowe Zielone Arkady – największe centrum w regionie kujawsko-pomorskim. W Zielonych Arkadach klienci znajdą 200 sklepów z dedykowanym asortymentem: odzież, dodatki, wyposażenie wnętrz, elektronika, sport, usługi, liczne restauracje i kawiarnie, a także punkt obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Bydgoszcz. Łączna powierzchnia handlowa Zielonych Arkad to 51 000 m2. W obiekcie znajdzie pracę 1 500 osób. CH Zielone Arkady to nie tylko wyjątkowy obiekt handlowo-usługowy, ale także zmodernizowana, dla wygody i dostępności obiektu dla ponad 500 000 mieszkańców z obszaru napływu klientów, infrastruktura drogowa wokół niego.

– „Zielone Arkady to już dziewiąte centrum handlowe, którym zarządzamy w Polsce. Firma ECE Projektmanagement dołożyła wszelkich starań, aby był to obiekt wyjątkowy pod każdym względem: architektonicznym, handlowym, otaczającej infrastruktury i komfortu dojazdu, a także zgodności z zasadami zrównoważonego budownictwa. Budowa i prace wykończeniowe zostały wykonane w założonym terminie i od dziś bydgoszczanie mogą cieszyć się zakupami i rozrywką w tym wspaniałym obiekcie” – podsumowuje Leszek Sikora, Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Już jutro pierwsi klienci CH Zielone Arkady pojawia się w holu o wysokości prawie 30 metrów w kształcie wznoszącego się kryształu – najbardziej charakterystycznej części zewnętrznej Zielonych Arkad. Czekają na nich sklepy znanych marek odzieży i dodatków jak m.in. Benetton, Tally Weijl, Diverse, Venezia, Gatta, H&M, Levi’s, Orsay, Calzedonia, Liu Jo, Monnari, Pinko, Pull&Bear, Nike; ale także: Pako Lorente, Orska, Lavard, Peekaboo, Trusardi; biżuteryjne: Pandora, Swatch, Verona, Yes, Swarowski; punkty gastronomiczne i usługowe: Havana Juice Bar, Cukiernia Sowa, Krakowski Kredens, Piotr i Paweł, Orange, mBank, Douglas, Kiko Milano, Rossman, iSpot, Komputronik, Saturn, Matras, Paris Optique, Neckermann, 5 a sec i wiele innych. Mieszkańcy Bydgoszczy z pewnością docenią także możliwość załatwienia spraw meldunkowych czy rejestracji auta w punkcie obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Bydgoszcz.

Atrakcją architektoniczną wnętrza jest atrium przy południowym wejściu do Zielonych Arkad. Wyglądem przypomina teatr z lożami i stanowiskami umieszczonymi na trzech poziomach wokół znajdującej się na pierwszym piętrze dużej przestrzeni przeznaczonej pod imprezy promocyjne i przedstawienia. Jest to jednocześnie centralny punkt centrum, gdzie przecinają się galerie handlowe na każdym piętrze. Duża rzeźba świetlna składająca się z 1 000 lamp typu LED dostarcza wyjątkowych wrażeń wizualnych.

– „CH Zielone Arkady to rzeczywiście zielone centrum. Nie tylko zapewniliśmy 7 000 m2 powierzchni terenów zielonych w samym centrum, ale użyliśmy naturalnych materiałów budowlanych oraz wydajnych technologii wentylacji, ogrzewania i oświetlenia” – powiedział Rafał Pruba, Dyrektor Działu Wynajmu ECE Projektmanagement Polska.

CH Zielone Arkady zostały wybudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM i posiadają certyfikat BREEAM, świadczący o zachowaniu wysokich standardów w zakresie efektywności energetycznej, konstrukcji i użytych materiałów, eksploatacji i realizacji, gospodarki wodą i odpadami, jakości środowiska wewnętrznego i dostępności komunikacyjnej. Dodatkowo umowy najmu powierzchni w Zielonych Arkadach są objęte klauzulą „Green Lease Agreement”. Oznacza to, że najemcy w umowie najmu zobowiązują się do zaangażowania w działania mające na celu oszczędzanie energii, np. zmniejszenie zużycia wody i energii. Wszystkie te zabiegi są zgodne z postawą ECE Projektmanagement zakładającą długofalową odpowiedzialność za wpływ na środowisko naturalne, także w fazie eksploatacji Zielonych Arkad.

Obecnie ECE wybudowała i zarządza dziewięcioma (włączając Zielone Arkady) centrami handlowymi o łącznej powierzchni niemalże 500 tysięcy m2.