DODAJ

W Oławie ruszy budowa nowego parku handlowego

Handel / Oława
Park Handlowy Saller w Oławie (wizualizacja: materiały inwestora)
Orzech
2017-02-24 23:23:48
Grupa Saller dostała pozwolenie na budowę parku handlowego w Oławie. Prace budowlane mają rozpocząć się pod koniec tego kwartału. Otwarcie obiektu zaplanowano na trzeci kwartał tego roku.

Park handlowy powstanie przy ulicy 3 Maja. Przypomnijmy: działka o powierzchni 21 tys mkw. została zakupiona przez Niemców od sieci Tesco już w 2015 roku. Miejsce przygotowano pod budowę, wycięto drzewa i krzewy. Wjechał ciężki sprzęt i wyrównał całą działkę. Następnie inwestor postawił ogrodzenie, jednak przez wiele miesięcy na działce nic się działo. Kiedy już wydawało się, że Saller zrezygnował z całego przedsięwzięcia, inwestor na swojej stronie internetowej ogłosił nową inwestycję w Oławie, a na działce pojawił się baner z wizualizacją obiektu i kontaktem w sprawie wynajmu lokali.

Na swojej stronie internetowej Saller informuje o planach budowy parku handlowego o powierzchni najmu 7500 mkw. Oprócz hipermarketu Tesco ma powstać około 20 mniejszych sklepów i lokali handlowych. Obiekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród licznych najemców, zarówno nowych, jak również tych, którzy już posiadają swoje sklepy w mieście. Podpisano już pierwsze umowy najmu.

O Grupie Saller:

Grupa Saller działa w Niemczech, w Polsce, w Czechach oraz na Słowacji. W naszym kraju wybudowała pasaże handlowe m.in. w Toruniu, w Ostrowie Wielkopolskim, w Nowej Soli i Tarnowskich Górach.