DODAJ

ATAL wchodzi do Trójmiasta. Wybuduje apartamenty [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Gdańsk
ATAL wchodzi do Trójmiasta.
Tomasz Matejuk
2016-08-26 12:27:59
ATAL rozpoczął zapowiadaną ekspansję na rynek trójmiejski. Do oferty trafiło pierwsze osiedle dewelopera w Gdańsku, przy ulicy Długa Grobla – Nowa Grobla Apartamenty. Powstanie tam 178 lokali, a ceny mieszkań wynoszą 7 200 złotych brutto za metr kwadratowy.

Jak zapowiada deweloper, osiedle składać się będzie z dwóch budynków, które w poszczególnych częściach będą miały cztery lub pięć pięter. 

 Inwestycja pomieści 168 komfortowych mieszkań zaprojektowanych z należytą dbałością o przestronność, ustawność i odpowiednie doświetlenie. Klienci mogą wybierać spośród szerokiej gamy metraży  od 24,06 do 120,55 mkw. i układów od 1 do 5 pokoi. Większość mieszkań na piętrach będą posiadały balkony lub tarasy, a do wszystkich zlokalizowanych na parterze przynależeć będą ogródki do samodzielnej aranżacji – wyliczają przedstawiciele spółki.

Z myślą o zmotoryzowanych mieszkańcach zaplanowano parking podziemny, który pomieści 164 samochody, a na zewnątrz budynków powstaną dodatkowe 22 miejsca postojowe. Udogodnieniem dla mieszkańców będą także liczne komórki lokatorskie. Na terenie kompleksu powstanie też 10 lokali handlowo-usługowych.

– ATAL buduje w pięciu polskich miastach. Nowa Grobla Apartamenty jest osiedlem, które stworzyliśmy w oparciu o nasze duże doświadczenie i znajomość rynku. Dzięki temu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów – podkreśla Zbigniew Juroszek, prezes ATAL S.A.

mat. inwestora


Nowa Grobla Apartamenty  jak zapewnia deweloper – wyróżni się na tle otoczenia dopracowaną architekturą i wysokim standardem. 

– Dzięki materiałom najwyższej jakości, proste bryły budynków zyskają estetyczne wykończenie w stonowanej, klasycznej kolorystyce. Osiedle zostanie otoczone pasem zieleni z efektownymi kompozycjami roślinnymi. Przestrzeń pomiędzy obiektami zostanie wypełniona dużymi trawnikami i wygodnymi ciągami dla pieszych. W obrębie kompleksu powstaną: plac zabaw dla dzieci, wygodne drogi dojazdowe do budynków, chodniki dla spacerowiczów oraz ławki – wyliczają przedstawiciele ATAL-u.

Osiedle będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a budynki zostaną wyposażone w cichobieżne windy.

– Wejście na rynek trójmiejski traktujemy długofalowo. Jesteśmy w trakcie przygotowania kolejnej inwestycji, aktywnie przyglądamy się także nowym gruntom – zapewnia Zbigniew Juroszek.

Osiedle Nowa Grobla Apartamenty to pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Gdańsku. Do tej pory spółka oferowała mieszkania w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. 

W pierwszym półroczu 2016 roku ATAL S.A. sprzedał 1183 mieszkania, czyli o 377 więcej niż w takim samym okresie rekordowego dotąd 2015 roku. 

– Rozszerzenie działalności na rynek trójmiejski, a w bliskiej przyszłości także poznański, spowoduje, że ATAL będzie jedynym deweloperem obecnym we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce. To z kolei pozwoli na dalsze zwiększanie sprzedaży, a także na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach – dodaje Juroszek.

Planowany termin oddania do użytkowania inwestycji Nowa Grobla Apartamenty to III kwartał 2018 roku. Za projekt odpowiedzialne jest studio architektoniczne KD Kozikowski Design Pracownia Architektoniczna.