DODAJ

Jakość od ECO-Classic. Osiedle Wolne Miasto Najlepszą Inwestycją w rankingu Rynku Pierwotnego.

Mieszkania i domy / Gdańsk
osiedle Wolne Miasto
AVOKADO PR
2016-08-04 11:23:19
W tegorocznej edycji rankingu „Najlepsza Inwestycja” organizowanego przez portal Rynek Pierwotny osiedle Wolne Miasto zdobyło I miejsce w kategoriach: 
  • "Najlepsza inwestycja w Trójmieście", 
  • "Najlepsza lokalizacja w Trójmieście", 
  • "Najlepsza architektura w Trójmieście",
  • "Najlepsza cena w Trójmieście" 
wśród inwestycji Trójmiasta i III wśród wszystkich inwestycji w Polsce. W konkursie udział brało ponad 1900 projektów deweloperskich.
 
Wygodne miejsce do życia
Wolne Miasto to najnowsza inwestycja dewelopera ECO-Classic. Zlokalizowana jest przy ulicy Cedrowej w gdańskim Ujeścisku. Sąsiedztwo dużych arterii oraz bliskość przystanków komunikacji miejskiej zapewniają mieszkańcom swobodę i szybkość przemieszczania się. Z Wolnego Miasta do centrum jedzie się zaledwie około 10 minut. 

Uczestnicy rankingu docenili również inne walory tego projektu.

Przyjazne budownictwo
Osiedle zaprojektowane jest i realizowane zgodnie z wizją miasta-ogrodu – przyjaznej, bezpiecznej i bliskiej naturze przestrzeni do życia. To jedna z nielicznych inwestycji z własnym sadem owocowym, oczkami wodnymi oraz rozległym terenem rekreacyjnym. W ten sposób deweloperowi udało się odpowiedzieć zarówno na potrzeby osób spragnionych ciszy i spokoju, jaki wielbicieli aktywnych form wypoczynku.

Na dziedzińcach każdego z etapów inwestycji powstają place zabaw, a w centralnej części osiedla planowana jest przestrzeń wspólna, pomyślana jako miejsce do aktywnej rekreacji – latem jako boisko, zimą jako ślizgawka. Na osiedlu działa także żłobek i przedszkole.
 
Niewysokie, bo zaledwie trzypiętrowe budynki wkomponowane zostały w bogatą, urozmaiconą rzeźbę nadmorskiego terenu, a ich klasyczną, prostą architekturę podkreśla dojrzała zieleń otaczających je drzew i krzewów. Wszystkie budynki i przestrzenie wspólne, dzięki odpowiednim rozwiązaniom funkcjonalnym (m.in. szerokie wjazdy, windy z poziomu parkingu podziemnego, dogodnie zlokalizowane miejsca parkingowe naziemne) i wyeliminowaniu barier architektonicznych, są dostosowane do potrzeb rodzin z małymi dziećmi, osób z niepełnosprawnością i ludzi starszych. 

Wszystkie mieszkania mają balkony, loggie lub w przypadku mieszkań parterowych liczące nawet ok. 43 m2 ogródki lokatorskie. Do każdego lokalu należy komórka lokatorska oraz miejsce w garażu podziemnym lub na parkingu naziemnym.

Wolne Miasto jest pierwszym osiedlem w Polsce, w którym we wszystkim mieszkaniach stosowane są technologie antyelektrosmogowe (ekranujące farby gruntujące, które redukują oddziaływanie pola elektrycznego).

Racjonalna cena
Dzięki ofercie programu wykończenia wnętrz ECO-Classic w Wolnym Mieście można kupić mieszkania gotowe do wprowadzenia.

Polityka cenowa dewelopera zakłada, że większość z oferowanych lokali będzie kwalifikowała się do dopłat w programie MdM. Ceny w najnowszym, obecnie realizowanym III etapie zaczynają się tu już od 4770 zł/m2, a wykończenia wnętrz od 490 zł/m2.
 
Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Wolne Miasto zdobyło tak wysokie lokaty w jednym z najważniejszych rynkowych rankingów – w takim, gdzie werdykt wydaje najsurowsze z jury – klienci. Uzyskanie I miejsca w Trójmieście i III pozycji wśród wszystkich inwestycji w Polsce jest dla nas znakiem, że projekt spełnia pokładane w nim oczekiwania i stanowi realną, wartościową odpowiedź na potrzeby osób poszukujących dla siebie miejsca dobrego do życia – mówi Sven Torsten-Kain, Prezes Zarządu ECO-Classic.

O projekcie
Wolne Miasto zostało zaprojektowane jako osiedle otwarte. Tworzyć je będzie osiem budynków kształtem przypominających literę U, skoncentrowanych wzdłuż głównej alei  i otwartych na zewnątrz.

Obecnie oddane do użytku zostały już dwa budynki tej inwestycji i trwa budowa III etapu. Docelowo w inwestycji powstanie około 1200 mieszkań.