Od 2018 roku Cedrowa z lepszą komunikacją z centrum Gdańska

Od 2018 roku Cedrowa z lepszą komunikacją z centrum Gdańska

Gdańsk
REKLAMA
Firma ECO-Classic, budująca przy ulicy Cedrowej osiedle Wolne Miasto podpisała z miastem Gdańsk umowę drogową na budowę ulicy Nowej Olchowej. Powstanie tej ulicy będzie stanowiło dodatkowe połączenie pomiędzy Cedrową a Kartuską. Zakończenie prac i związane z tym uruchomienie nowej linii autobusowej z przystankiem przy osiedlu Wolne Miasto planowane jest do końca 2018 roku. Budowa Nowej Olchowej powoli na lepsze skomunikowanie Cedrowej z pozostałą częścią miasta.
Budowa ulicy Nowo Olchowej jest inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców całej dzielnicy. Jej powstanie pomoże znacząco usprawnić komunikację tej części Gdańska z pozostałymi dzielnicami. Nowo Olchową przebiegać będzie bowiem również linia autobusowa, z przystankiem planowanym w sąsiedztwie I etapu osiedla Wolne Miasto.
Budowa Nowej Olchowej znacząco podniesie wygodę życia mieszkańców naszej inwestycji, zarówno jeżdżących samochodami, jak i tych, którzy korzystają z komunikacji miejskiej – mówi Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych ECO-Classic. – Dzięki temu nasze osiedle – ogród w jeszcze większym stopniu pozwoli jednocześnie mieszkać pośród bujnej, naturalnej zieleni, w sąsiedztwie licznych gatunków ptaków oraz cieszyć się komfortem życiem w mieście. Przystanek autobusowy przy osiedlu będzie nie tylko ułatwieniem dla śpieszących do pracy dorosłych oraz dojeżdżających do szkoły dzieci i młodzieży, ale dla wszystkich chcących szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście.
REKLAMA
Wolne Miasto jest osiedlem z własnym parkiem i sadem owocowym. Dzięki pozostawieniu większości dorosłych drzew i krzewów, znajdujących się na terenie realizacji inwestycji, deweloperowi  udało się ochronić wiele (ok.100) rzadkich gatunków ptaków.
Realizowana zgodnie z zasadami budownictwa uniwersalnego inwestycja jest miejscem przyjaznym mieszkańcom w różnym wieku. To miejsce, w którym ruch samochodowy został poprowadzony po obrzeżach. Wyeliminowanie barier architektonicznych umożliwia bezpieczne poruszanie się po terenie osiedla.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA