DODAJ

Kolejny etap osiedla Słoneczna Morena z pozwoleniem na budowę

Mieszkania i domy / Gdańsk
Kolejny etap osiedla Słoneczna
Kajtman
2016-06-21 11:48:04
Grupa Robyg otrzymała pozwolenie na budowę lokali mieszkalnych wraz z infrastrukturą – w ramach obiektów W1 i W2 osiedla Słoneczna Morena w Gdańsku. W dwóch wielorodzinnych budynkach inwestycji powstanie 495 lokali. W zakresie całego projektu planowane jest wybudowanie łącznie ok. 2000 lokali i domów w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej o sumarycznej powierzchni ok. 106 tys. m2, z czego ukończono już 1189 mieszkań, a kolejne 269 jest w budowie. Rozpoczęcie prac budowlanych obiektów W1 i W2 planowane jest na czerwiec 2016 r. Pierwszy z nich zostanie ukończony w listopadzie 2017 r., drugi natomiast w maju 2018 r. Sprzedaż mieszkań w budynku W1 rozpoczęła się pod koniec I kwartału 2016 r. i cieszy się wysokim popytem.

– „Osiedle Słoneczna Morena cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno dzięki świetnemu usytuowaniu w pobliżu centrum Gdańska – w niewielkiej odległości od głównych miejskich szlaków komunikacyjnych, jak też z powodu unikalnego charakteru tego kompleksu. Słoneczna Morena to połączenie różnych rodzajów zabudowy – od mieszkań po domki bliźniacze – gdzie każdy znajdzie spokój oraz prywatność. Dużym atutem Słonecznej Moreny jest również przeznaczenie aż 4 ha działki na tereny zielone. Konsekwentna realizacja planów rozwojowych Grupy Robyg ugruntowuje pozycję firmy wśród giełdowych spółek deweloperskich, co przekłada się na zaufanie akcjonariuszy i przybliża Robyg do realizacji prognozowanej przez Zarząd kontraktacji na poziomie nawet 2600 lokali w 2016 roku” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA.

Słoneczna Morena jest nowoczesnym osiedlem usytuowanym niemal w centrum Gdańska, a dzięki sąsiedztwu terenów zielonych – na które przeznaczone jest aż 30% działki – to idealny wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla osób ceniących rodzinne życie. Słoneczna Morena budowana jest z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych gwarantujących bezpieczeństwo i najwyższy komfort mieszkania – SMART HOUSE. Poszczególne moduły pozwalają na zdalne sterowanie sprzętami znajdującymi się w mieszkaniu. Za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej można kierować pracą m.in. żaluzji, gniazdek elektrycznych czy klimatyzacji. Ta innowacyjna technologia gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, a także wyjątkową wygodę mieszkania.

Osiedle Słoneczna Morena – kompleks mieszkań, apartamentów i domów w zabudowie bliźniaczej – jest doskonale skomunikowane dzięki rozwiniętej sieci dróg, połączeń autobusowych i nowopowstającej linii tramwajowej, jak również posiada bogate zaplecze handlowo-usługowe. Budowa projektu została rozpoczęta w 2009 roku i łącznie obejmuje ok. 2000 lokali w budynkach wielo- i jednorodzinnych.