DODAJ

Gdańsk: W kamienicach przy ul. Długi Targ powstanie ekskluzywny hotel

Gdańsk
Gdańsk: W kamienicach przy
Klaudia Nowicka
2018-02-06 16:00:06
W najbardziej luksusowej części Gdańska, przy ulicy Długi Targ znajduje się dziesięć kamienic, które zakupił za kwotę 49 mln zł polski inwestor – grupa Landsberg. Stworzą tam prestiżowy hotel. 

Właściciel Agencji Rozwoju Pomorza poinformował kilka dni temu, że po trzech nieudanych przetargach, udało się sprzedać nieruchomość za 48,8 mln złotych. Kamienice znajdują się naprzeciw słynnej fontanny Neptuna. Oferta spółki Hotelsberg, wchodzącej w skład Landsberg, okazała się najlepsza. 

Deweloper zakupił kamienicę wraz z terenem w obrębie ulic: Mieszczańskiej, Ławniczej i Ogarnej. W kolejnych etapach realizacji projektu inwestor planuje tam budowę hotelu lub centrum konferencyjnego.

Zespół zabytkowych kamienic o numerach od 1 do 10 liczy łącznie 3,3 tys. mkw. Budynki są pięcio lub sześciokondygnacyjne. Inwestor planuje nie tylko odnowienie elewacji obiektów, ale również zadbanie o wnętrza, które mają stać się wizytówką miasta i będą przyciągać miłośników historii Gdańska.

W obecnej chwili prowadzone są prace koncepcyjne, które mają rozstrzygnąć decyzje o funkcjach poszczególnych części hotelu. W najbliższym czasie również rozpocząć się ma praca nad projektem. Inwestor wkrótce zacznie rozmowy z sieciami hotelowymi na temat współpracy i zarządzania przyszłym obiektem.