DODAJ

EKOlogiczny biurowiec - Porcelanowa 19 w Katowicach

Katowice
EKOlogiczny biurowiec - Porcelanowa
graviteo
2013-10-08 12:48:55

Porcelanowa 19 w Katowicach to przykład EKOlogicznego biurowca. Przy rewitalizacji budynku wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Zastosowanie zielonej energii jest możliwe.

Kompleks usytuowany jest na terenach poprzemysłowych miasta. Jest przykładem projektu rewitalizacji terenu wraz z budynkami, które dziś stanowią kompleks nowoczesnych biurowców na terenie Katowic.Jednym z celów właściciela i zarządcy kompleksu biurowców Porcelanowa 19 - Fortress S.A., było wykorzystanie zielonej energii z ziemi i stworzenie wyjątkowego miejsca. Ideę udało się zrealizować.W biurowcu zastosowano innowacyjny system ogrzewania i chłodzenia ściennego. To rozwiązanie przyjazne środowisku w oparciu o pompy ciepła z kolektorem gruntowym. System charakteryzuje się wysoką sprawnością. Daje jednocześnie optymalny komfort cieplny - równomierne grzanie zimą oraz naturalny chłód latem. Ponadto, w poszczególnych biurach umożliwiono indywidualną kontrolę temperatury powietrza. Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.Ponadto, w ramach całkowitej modernizacji budynku, wykorzystano okna PCV z szybami niskoemisyjnymi (termoizolacyjnymi) zapewniającymi większy dostęp do światła, energii słonecznej oraz zapobiegającymi przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.W ramach EKO zwyczajów, w całym kompleksie Porcelanowa 19 obowiązuje segregacja odpadów. Promowane są idee oszczędnego wykorzystania materiałów i korzystania z urządzeń biurowych. Pracownikom firm wynajmujących biura, udostępniono parking dla rowerów, który pozwala na realizację aktywnego trybu życia.- Obecnie Klienci poszukujący ciekawych powierzchni biurowych z myślą o siedzibie firmy, dużą uwagę zwracają na aspekty ,,zielonego" biura i komfort pracy. EKOlogiczny i rewitalizacyjny charakter biurowca Porcelanowa 19, w tym zastosowane różne pomysły dały możliwość zredukowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Stąd z całą pewnością udało nam się stworzyć miejsce przyjazne dla użytkowników -
podkreśla Zbigniew Dreja, Dyrektor Działu Inwestycji w Nieruchomości, Fortress S.A. w Katowicach.Kompleks biurowców Porcelanowa 19 w Katowicach, to jeden z projektów inwestycji w nieruchomości komercyjne, realizowanych przez Fortress S.A.