Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic dostał pozwolenie na użytkowanieźródło: Materiały prasowe

Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic dostał pozwolenie na użytkowanie

REKLAMA
Biurowiec Młyńska.6 w centrum Katowic otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Jest to 8-piętrowy, kameralny budynek oferujący prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. 
Inwestorem jest UBM Development. Wyłącznym doradcą odpowiedzialnym za komercjalizację tego obiektu w samym centrum Katowic jest firma Colliers.
– UBM Development to deweloper z dużym doświadczeniem w inwestycjach biurowych i hotelowych. Bezpośrednia bliskość Mercure Katowice City Center wyposażonego w sale konferencyjne czyni kompleks Młyńska.6 idealnym miejscem spotkań biznesowych, a połączenie funkcji hotelowej z biurową to niewątpliwy atut inwestycji, który wyróżnia ją na tle konkurencyjnych powierzchni biurowych w Katowicach. Projekt charakteryzuje się również nietuzinkowymi wnętrzami o wysokim standardzie wykończenia  funkcjonalna i otwarta przestrzeń z możliwością jej elastycznej aranżacji pozwala stworzyć miejsce pracy dostosowane do potrzeb i wymogów każdej firmy – mówi Anna Wilhelmsson-Polak, Senior Associate w Dziale Powierzchni Biurowej w Colliers.
REKLAMA
Poza centrum konferencyjnym do dyspozycji najemców w budynku hotelowym jest również restauracja i parking podziemny z 74 miejscami dla samochodów i 30 dla rowerów. Biurowiec został wyposażony w nowoczesne, proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, takie jak BMS (system zarządzania budynkiem), kable światłowodowe czy system kontroli dostępu. Posiada także udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością.
– Pomimo znacznego spowolnienia ekonomicznego wywołanego pandemią COVID-19, w I połowie 2021 r. wolumen transakcji najmu na rynku katowickim wyniósł ponad 39 tys. mkw. – to o blisko 47% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy to wynajęto 26,5 tys. mkw. Ten wynik pokazuje, że firmy zaczynają powoli wracać do decyzji odnośnie najmu powierzchni biurowej. Świadczy o tym również utrzymujący się jeden z najniższych wskaźników pustostanów (9,2%) wśród miast regionalnych – jest to obecnie drugi wynik w kraju, zaraz po Szczecinie. Wysoki standard oraz doskonała lokalizacja biurowca Młyńska.6 z pewnością szybko przyciągnie najemców – mówi Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalna Colliers w Katowicach.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA