DODAJ

Nowa siedziba Straży Miejskiej

Budynki użyteczności publicznej / Katowice
Nowa siedziba Straży Miejskiej
MatKoz
2012-01-10 08:52:15

Nowy siedziba Straży Miejskiej została oddana do użytku pod koniec ubiegłego roku. Budynek znajduje się przy ulicy Żelaznej. Inwestorem był Urząd Miasta Katowic, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A.


 


Budynek główny składa się z trzech segmentów (dwu- i trzykondygnacyjnych), znajdują się w nim pomieszczenia biurowe i socjalne, a także sala do ćwiczeń technik interwencyjnych. Oprócz niego powstał również jednokondygnacyjny budynek gospodarczy i boksy dla psów. Trzecimi obiektem powstałym w ramach inwestycji jest wiata samochodowa dla 16 pojazdów. Nowy budynek straży stanął w strategicznym miejscu, blisko ulicy Grundmanna i Chorzowskiej, która łączy wschodnią i zachodnią część miasta. Całkowita użytkowa powierzchnia obiektu wynosi 1500 mkw.


 


Budowa trwała od kwietnia 2010 roku, wówczas rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę. Pod koniec roku były już gotowe fundamenty. Wybudowanie i przygotowanie do użytku części naziemnej zajęło wykonawcy niecałe 12 miesięcy. Powierzchnia terenu objętego inwestycją to 8300 mkw. Projekt architektoniczny przygotowała Pracownia Architektoniczno-Konstrukcyjna Fullbet S.C. Inwestycja pochłonęła 7,2 mln złotych.


mk