DODAJ

Podium Park z generalnym wykonawcą

Biura / Kraków
Podium Park z generalnym
Kajtman
2017-09-27 12:52:33
Krakowski deweloper Podium Investment wybrał spółkę RE-Bau na generalnego wykonawcę stanu wykończeniowego budynku A, powstającego w ramach kompleksu biurowego Podium Park. Planowany termin ukończenia pierwszego z trzech budynków to czerwiec 2018 r.

– Budowa budynku A w ramach kompleksu Podium Park postępuje bardzo sprawnie. Niedawno wykonany został stan surowy otwarty i świętowaliśmy zawieszenie wiechy na budynku. Firma Re-Bau przejęła już plac budowy i jako generalny wykonawca odpowiada za ukończenie budynku – powiedział Wojciech Dobrzański, prezes zarządu Podium Investment.

Spółka RE-Bau ma znaczące doświadczenie w realizacji nowoczesnych i prestiżowych obiektów biurowych. Firma specjalizuje się w realizacji projektów zgodnie z międzynarodowymi standardami certyfikacji BREEAM i LEED. W portfolio firmy znajdują się takie obiekty jak kompleks CH2M Center, budynek biurowo-usługowy AVIA i Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków.  

Podium Park powstaje w Krakowie przy zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego. Inwestycja realizowana jest w jednej z najlepiej rozwijających się dzielnic Krakowa, gdzie zapewniony jest bezpośredni, bardzo dobry dostęp do środków komunikacji miejskiej. 

W ramach kompleksu powstaną nowoczesne rozwiązania z zakresu ekologii i technologii takie jak: wypożyczalnia elektrycznych samochodów, skuterów i rowerów, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, a także liczne udogodnienia dla rowerzystów. Ponadto, w biurowcu zaplanowano udogodnienia wspierające komfort pracy przyszłych pracowników, m.in: ograniczony poziom hałasu do 40 dB i nowoczesny system klimatyzacji, dzięki któremu w budynku będzie do 50% więcej powietrza niż przewidują polskie normy. 

W Podium Park powstaną również tereny zielone o łącznej powierzchni 5.000 mkw., w tym dwa zielone dziedzińce, a także wyjątkowa strefa Urban farming i dwa dwukondygnacyjne łączniki ze strefą zieloną na tarasach o powierzchni 725 mkw. każdy.

Inwestycja uzyskała prestiżowy certyfikat BREEAM INTERIM na poziomie Outstanding. – Parametry techniczne inwestycji wyróżniają Projekt Podium Park na rynku krajowym. Aspiracje dewelopera na etapie "Post Construction" w certyfikacji sięgają wymiaru europejskiego – powiedział Sławomir Gądek, Project Manager.

Deweloperem inwestycji jest Podium Investment.

Źródło: materiały prasowe