DODAJ

Rozpoczęła się budowa ósmego biurowca B4B

Biura / Kraków
Rozpoczęła się budowa ósmego
Damian Daraż
2017-11-03 22:03:52
Kompleks biurowy Bonarka for Business (B4B) składa się na dzień dzisiejszy z siedmiu biurowców, oferując łącznie około 65 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Do siedmiu gmachów dołączy niebawem ósmy, oznaczony literą "H" oferując dodatkowe 10 tys. mkw. Docelowo cały kompleks składać się będzie z 10 budynków o łącznej powierzchni ok. 95 tys mkw.

Prace przy budowie ósmego budynku B4B rozpoczęły się od robót ziemnych realizowanych przez firmę Hamer Polska Ltd. Jednocześnie w toku jest proces wyboru podwykonawców prac budowlanych, który potrwa do końca listopada 2017 r. Prace przy wznoszeniu obiektu rozpoczną się z początkiem 2018 r. Oddanie do użytku biurowca zaplanowane jest na drugi kwartał 2019 r.

Ósmy biurowiec kompleksu B4B mający do zaoferowania przyszłym najemcom ok 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, będzie mógł, w późniejszym etapie budowy, zostać połączony bezpośrednio za pomocą kładki z sąsiednim biurowcem. Budynek "H" w 50% posiadać będzie przeszkloną elewację. Umiejscowiony zostanie tuż za trzecim obiektem oznaczonym literą "C", a pod nim znajdować się będzie garaż podziemny.

Nowo powstający biurowiec już na obecnym etapie projektowym uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie "bardzo dobry". Po zakończeniu budowy i aranżacji wnętrz przez poszczególnych najemców uzyska certyfikat końcowy.

Według planów zarządu TriGranit Polska w kolejnym etapie wznoszony będzie budynek dziewiąty, oznaczony literą "J".