DODAJ

Za kilka lat pływacy olimpijscy potrenują w Krakowie

Sport i rekreacja / Kraków
Za kilka lat pływacy
Damian Daraż
2017-11-17 16:49:56
Krakowscy urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotowują się do budowy pierwszego w mieście pełnowymiarowego basenu olimpijskiego o długości 50 metrów wraz z trybunami, halą sportową oraz strefą rekreacji.

Mijają lata, a drugie co wielkości miasto w Polsce nadal nie ma basenu olimpijskiego. Środowiska sportowe i akademickie przez lata upominały się o olimpijski obiekt w Krakowie. Do tej pory powstawały tylko koncepcje, by wybudować je na terenach Klubu Sportowego Korona oraz na Campusie Uniwersytetu Jagiellońskiego, nadszedł czas na konkrety.

Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotowują się do realizacji inwestycji na miejskiej działce tuż za Zespołem Szkół Łączności, przy ulicy Monte Cassino 31 na Dębnikach. W projekcie budżetu na 2018 rok przeznaczonych jest 800 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej, wraz z wszystkimi pozwoleniami na budowę. Chcą, aby prace budowlane ruszyły w 2019 roku.

Nowy obiekt będzie się składał z pełnowymiarowego 50-metrowego basenu krytego z trybunami, osobnej nowoczesnej hali sportowej wraz ze strefą rekreacji.