DODAJ

Włocławek: Ponad 10,5 mln zł na kolejny etap przebudowy DK-1

Drogi i mosty / Tychy
Włocławek: Ponad 10,5 mln
RynekInfrastruktury
2013-08-30 10:24:45

Miejski Zarząd Dróg we Włocławku zdecydował, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę kolejnego etapu drogi krajowej nr 1 w mieście, złożyło konsorcjum firm Drogtom i Spec-Dróg. Zaproponowało ono cenę 10,539 mln zł.

Pozostałe firmy, które wystartowały w przetargu to konsorcjum Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego z Gostynina, konsorcjum Mirbud i PBDiM Kobylarnia, Strabag, Eurovia oraz konsorcjum Invest Development i Molewski.


 


Zadanie zakłada przebudowę odcinka ulicy Okrzei od placu Powstania Styczniowego do skrzyżowania z ulicą Cmentarną i Kazimierza Górskiego, wraz z tym skrzyżowaniem. Projekt jest ważny ze względu na to, że na przedmiotowym odcinku znajduje się jedno z głównych skrzyżowań w mieście – plac Powstania Styczniowego – posiadające pięć wlotów.


 


Powyższe skrzyżowanie jest wysoko obciążone ruchem, gdyż poza tranzytem obsługuje też duży ruch lokalny. Skrzyżowanie będzie miało owalny kształt, z pierwszeństwem na rondzie o wszystkich wlotach podporządkowanych. Będzie to układ o najsprawniejszym dostępie wlotów bocznych na skrzyżowanie, pozwoli też uspokoić ruch.