DODAJ

Największa nowa umowa na rynku magazynowym w tym roku – Leroy Merlin wynajmuje 53 000 mkw. w Centralnej Polsce

Kajtman
2015-09-23 19:00:32
Firma doradcza JLL reprezentowała Leroy Merlin w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacjach warunków umowy.

Leroy Merlin, francuska sieć sklepów budowlano-dekoratorskich, uruchomi nowe centrum dystrybucyjne pod Strykowem. Powstanie tam magazyn typu BTS (build-to-suit) o powierzchni najmu 53 000 mkw., obsługujący sklepy Leroy Merlin w całym kraju. 

Będzie to już drugie centrum dystrybucyjne Leroy Merlin w tej lokalizacji. 

Michał Szkudlarek, Dyrektor, Supply Chain, Leroy Merlin, komentuje: „Decyzję o budowie nowego magazynu podjęliśmy w związku z rozwojem Leroy Merlin na polskim rynku. W Strykowie powstanie kolejne centrum logistyczne, z którego będziemy obsługiwać 48 wielkopowierzchniowych sklepów naszej sieci w Polsce. Inwestycja ta pozwoli nam w dalszym stopniu optymalizować łańcuch dostaw, a nasi klienci będą mieli jeszcze szybszy i lepszy dostęp do produktów Leroy Merlin. Dziękujemy przedstawicielom JLL za profesjonalne wsparcie i pomoc w wynegocjowaniu atrakcyjnych warunków najmu”.

Międzynarodowa firma doradcza JLL reprezentowała Leroy Merlin w procesie wyboru dewelopera, lokalizacji oraz negocjowaniu warunków umowy najmu. 

Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce, dodaje „Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak znanym klientem jak Leroy Merlin. Kontrakt obejmujący 53 000 mkw. to największa nowa umowa najmu podpisana w tym roku na polskim rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych. Centralne położenie Strykowa umożliwiające sprawną dystrybucję towarów na terenie całego kraju, dostęp do infrastruktury transportowej – autostrad A1 i A2, bliskość już funkcjonującego magazynu oraz atrakcyjne warunki najmu zadecydowały o wyborze tej lokalizacji”.

Leroy Merlin ma już jeden magazyn w Strykowie, o powierzchni 56 000 mkw. W połączeniu z nowo realizowaną inwestycją firma stworzy w rejonie Łodzi swój główny magazynowy hub w Polsce.