DODAJ

Zalety mieszkania w nowoczesnym budownictwie

Mieszkania i domy / Lublin
Zalety mieszkania w nowoczesnym
Kajtman
2015-11-26 15:41:22
Ożywienie na rynku nieruchomości związane z nowymi zasadami udzielania kredytów, które wejdą w życie w styczniu 2016 roku powoduje wzmożone zainteresowanie aktualnymi ofertami deweloperów. Już nie tylko cena i metraż wpływają na decyzję o wyborze nowego lokum. Klienci coraz częściej przywiązują wagę do jakości i sposobu wykończenia budynków.
 
Deweloperzy chcąc wyróżnić swoje osiedla, muszą sprawić, by były bardziej atrakcyjne od propozycji konkurencji, np. podwyższając standard inwestycji. – Zauważamy, że Klienci coraz większą wagę przywiązują do wykończenia na satysfakcjonującym ich poziomie już w momencie zakupu mieszkania. Dlatego rynek pierwotny stanowi idealną odpowiedź na te wymagania – mówi Ewelina Szantyka, manager ds. sprzedaży w Grupie Napollo, która jest inwestorem Osiedla Nowy Początek realizowanym w Lublinie.

Nowoczesna technologia budowy, wysoka jakość materiałów, funkcjonalne układy przestrzenne często decydują o wyborze mieszkań z rynku pierwotnego. Jeszcze przed odbiorem mieszkania przez Klienta, można dostosować je do indywidualnych potrzeb, wprowadzając pewne zmiany w układzie.

Zakup mieszkania o podwyższonym standardzie jest tylko pozornie większym wydatkiem. Przykładowo jakość używanych materiałów, które są o wiele bardziej energooszczędne niż używane przed kilkunastu laty powoduje mniejsze koszty opłat za energię grzewczą. Nowoczesne budynki posiadają również istotne zalety związane z architekturą, tzn. większość projektowana jest indywidualnie pod zamówienie dewelopera, co daje znacznie lepiej rozplanowane mieszkania, a także przemyślane zagospodarowanie przestrzeni wokół budynków – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.

Aktualnie przewagę mają więc oferty o lepszym standardzie, co wiąże się nie tylko z ładniejszym otoczeniem, ale także bardziej trwałym wykonaniem. Doskonałej jakości materiały oznaczają mniejsze wydatki na remonty w przyszłości. – Osiedlem, które wyróżnia troska o standard wykończenia jest Osiedle Nowy Początek realizowane na lubelskiej Ponikwodzie. Inwestycja składa się z kompleksu trzech budynków. Jeden z nich został oddany do użytku w 2014 r., dzięki czemu Klienci będą mogli zobaczyć jak wyglądać będą mieszkania i części wspólne w dwóch obecnie realizowanych budynkach. Oferujemy zarówno kawalerki, jak i przestronne dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale o metrażach od 30 do 84 mkw. Mieszkania położone na parterze mają ogródki, z kolei mieszkania na wyższych kondygnacjach posiadają balkon lub loggię. Nowoczesny standard oznacza także lepsze zabezpieczenia w budynku. Przestrzeń osiedla jest ogrodzona oraz w pełni zagospodarowana zielenią, alejkami spacerowymi, elementami małej architektury wraz z placem zabaw – dodaje Ewelina Szantyka.

Warto zauważyć, że nowoczesne budownictwo łączy się również z troską o nasze bezpieczeństwo, gdyż deweloperzy w standardzie oferują nam m.in.: antywłamaniowe drzwi i okna, jak również możliwość montażu wideodomofonów.

Dbając o najwyższe standardy bezpieczeństwa, budynki na Osiedlu Nowy Początek wyposażone są w system oddymiania oraz drzwi przeciwpożarowe. Dużą zaletą naszego osiedla jest doprowadzenie siły (prądu trójfazowego), dzięki czemu nasi Klienci mogą zrezygnować z gazu i podłączyć płytę indukcyjną. Ponadto, w przeciwieństwie do mieszkań w starym budownictwie, dla każdego mieszkańca przewidziane jest miejsce w garażu podziemnym, co zdecydowanie ułatwia parkowanie na osiedlu – uzupełnia Ewelina Szantyka.