DODAJ

W II połowie 2013 roku ruszy budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego

Handel / Jasionka
W II połowie 2013
Artivia
2012-12-21 14:52:54

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce zyskało 47 mln złotych dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Budowa obiektu ma ruszyć jesienią 2013 roku i potrwa przynajmniej dwa lata.
Inwestycja będzie kosztować ponad 102 mln złotych, z czego 40,41 mln złotych będzie pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 7,13 mln złotych wyłoży państwo.


 


- Prace nad pełną dokumentacją obiektu są bardzo mocno zaawansowane. Obecnie trwają końcowe czynności związane z projektem architektonicznym i budowlanym centrum. W pierwszej połowie przyszłego roku ogłosimy przetarg na wykonawcę. Budowę obiektu planujemy rozpocząć jesienią 2013 roku – mówi Józef Twardowski, wiceprezes zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zajmuje się realizacją projektu.


 


Nowoczesne Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego o 27 tys. 552 mkw. powierzchni stanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w strefie S1, mieszczącej się w pobliżu terminala lotniczego w Jasionce. Dwubryłowa inwestycja, przypominająca kształtem żółwia, będzie posiadała trzykondygnacyjny budynek kongresowy i jednokondygnacyjny budynek wystawienniczy z maksymalnie 282 stoiskami o powierzchni 12 m kw. W podziemnej części obiektu znajdzie się parking na 131 miejsc postojowych, który można zaaranżować na powierzchnie wystawiennicze. Projekt przygotowany przez Autorską Pracownię Projektową DOM umożliwia rozbudowę centrum w przyszłości.


 


- Dzięki budowie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego chcemy zwiększyć aktywność mieszkańców Podkarpacia prowadzących działalność gospodarczą i umożliwić im dostęp do nowoczesnych usług i technologii – podkreśla Józef Twardowski.


 


Planowany termin zakończenia prac budowlanych nad inwestycją to koniec grudnia 2015 roku.