DODAJ

Koniec środków na MdM

Polska
Koniec środków na MdM
Kajtman
2016-03-16 18:38:36
Cytaty poznańskich deweloperów w sprawie wyczerpania się środków z tytułu rządowego programu dopłat MdM na 2016 rok.

Obniżyliśmy ceny wszystkich wolnych mieszkań do 5924,26 zł za metr kwadratowy – mówi Marek Smogór, Prezes Atrium Grunwald.

Osobom, którym zależy na dofinansowaniu w ramach MdM-u w przyszłym roku  radzimy pośpiech, środki mogą wyczerpać się równie szybko co w roku bieżącym – mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Agrobex.

Wielu z naszych klientów to rodziny, które nie starają się o dofinansowanie w ramach MdM-u, jesteśmy więc spokojni o sprzedaż. Oczywiście część kupujących może już pomyśleć o składaniu wniosków w ramach MdM-u, które będą realizowane w przyszłym roku, jak pokazują tegoroczne słupki sprzedażowe, pośpiech jest tu wskazany – mówi Adam Wędrychowicz, z firmy Linea.

Tegoroczne tempo rozchodzenia się środków z rządowego programu MdM było zaskakujące. Tym bardziej, że jeszcze kilka lat temu chętnych nie było zbyt wiele, z racji czego program doczekał się wielu nowelizacji – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development 

Nasze obawy dotyczące wyczerpania się środków z MdM-u są mniejsze, gdyż zdecydowana większość naszych kupujących to klienci gotówkowi lub inwestorzy, którzy nabywają mieszkania pod wynajem – mówi Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody.

Nasza inwestycja zostanie zrealizowana w 2017 roku, dlatego osoby starające się o mieszkanie w ramach MdM-u mogą cały czas liczyć na dofinansowanie w ramach rządowego programu. Przyszłym nabywcom radzimy jednak pośpiech – mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.

Pomimo wstrzymania przez BGK przyjmowania wniosków w programie MdM na ten rok, dalej będą klienci zdecydowani na zakup gotowych mieszkań czy domów. Wierzymy, że cena i lokalizacja naszych nieruchomości przyciągnie takich klientów – zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building realizującego osiedle Słoneczne w Brodowie i Rodzinny Zakątek w Błażejewku.