DODAJ

Szóstka w totka na rezydencję

Polska
Szóstka w totka na
Kajtman
2016-05-06 11:57:09
Kto nie marzy o domu z pięknym ogrodem, basenem, sauną i wszystkimi udogodnieniami lub o apartamencie w chmurach z widokiem aż po horyzont? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten sen się ziścił. Wystarczy raz skreślić sześć cyfr, aby zamieszkać jak król.

W sobotnim losowaniu Lotto można będzie wygrać aż 60 mln zł. Jest to ogromna suma, szczególnie biorąc pod uwagę wysiłek konieczny do jej zdobycia. Wystarczy wybrać i skreślić sześć cyfr lub nawet pozwolić zrobić to maszynie i dalej zdać się na ślepy los. To naprawdę bardzo niewiele. Jednak los często bywa podły i wygrać w totka wcale nie jest tak prosto, o czym świadczy chociażby aktualna kumulacja. Jeśli w sobotnim losowaniu wygra jedna osoba, to automatycznie znajdzie się na pierwszej pozycji w rankingu największych wygranych. 

Dla uproszczenia przyjmijmy, że jedna osoba wygrywa 60 mln zł. Po odliczeniu podatku (10% wygranej) do dyspozycji pozostanie ”jedynie” 54 mln zł. Dla przeciętnego śmiertelnika jest to kwota ogromna i pewnie u każdego pojawiłaby się myśl, co można zrobić z takimi pieniędzmi. Odpowiedzi jest mnóstwo, każdy ma jakiś pomysł na wydanie tej kwoty. Wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo wydać taką sumę pieniędzy. Ile można mieć samochodów, drogich ubrań, wyjazdów na wakacje czy mieszkań. 

Są jednak takie nieruchomości, na które stać albo bardzo zamożnych biznesmenów albo szczęśliwców, którym udało się skreślić szóstkę w totka. Poniżej przedstawiamy kilka ofert z najwyższej półki, zamieszczonych w serwisie otoDom.pl 

Zacznijmy od mieszkań. Najwięcej najdroższych lokali znajduje się w Trójmieście oraz w Warszawie. Najdroższy apartament znajduje się w Gdyni, na ostatnim piętrze prestiżowej inwestycji Sea Towers. Przyszły właściciel będzie miał do dyspozycji ponad 380 mkw. Penthouse urządzono w bardzo wysokim standardzie i co najważniejsze rozpościera się z niego widok na morze. Mało kto nie chciałby z okien własnego mieszkania oglądać morskich wschodów i zachodów słońca.  A to wszystko za niespełna 20 mln zł. Przyszłemu milionerowi zostałoby więc jeszcze trochę pieniędzy na rezerwowe rezydencje w górach i w stolicy. 

W Warszawie również nie brakuje przestronnych apartamentów. Na Służewiu znajduje się wykończony w bardzo wysokim standardzie apartament o powierzchni ponad 420 mkw. z funkcją domu inteligentnego. Jakby taki metraż komuś nie wystarczył, to zawsze jest taras (w sumie cztery tarasy na cztery strony świata) o powierzchni około 180 mkw. Wszystko to tworzy harmonijną całość zadowalającą nawet najbardziej wyszukane gusta. Cena to prawie 18 mln zł. 

Nie wszyscy będą chcieli zamieszkać w apartamentowcu z sąsiadami wokół. Dla niektórych dużo ciekawszy jest piękny i klimatyczny dom. Przyszły milioner i w ofercie domów znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza w Warszawie i okolicach. 

Pierwszą propozycją jest dom o metrażu ponad 640 mkw. w dzielnicy Włochy z pięknym ogrodem w stylu naturalistycznym (powierzchnia działki to prawie 3 000 mkw.). Cały dom wykończony jest z niemalże barokowym przepychem i dużą ilością złotych zdobień. W piwnicy znajduje się pełnowymiarowy basen. Obok domu znajduje się budynek z dwoma mieszkaniami służbowymi, co jest rzadko spotykane w dzisiejszych czasach. Cena to „zaledwie” 27 mln zł. 

Dla osób preferujących jednak nieco bardziej klasyczny i elegancki styl skierowana jest oferta domu o powierzchni 700 mkw. w samym sercu Mokotowa. Na czterech kondygnacjach znajduje się aż 11 pokoi, trzy tarasy i kilka kominków. Cena to niespełna 27 mln zł.

W Krakowie luksusowa rezydencja to wydatek około 20 mln zł. W tej cenie można kupić dom o powierzchni około 600 mkw. w cenionej dzielnicy Wola Justowska. Uwagę przyciąga niecodzienna, modernistyczna bryła budynku oraz eleganckie i nowoczesne wnętrze urządzone z uwzględnieniem najnowszych wnętrzarskich trendów. 

Jak szaleć to szaleć. Mieszkanie i dom, mniejszy czy większy, może kupić każdy. Mając do dyspozycji 54 mln zł można kupić za to całą kamienicę w centrum Krakowa czy Warszawy. Chociaż często stan takich kamienic pozostawia wiele do życzenia, to jednak bycie właścicielem takiego obiektu podnosi status społeczny, a czasem i samopoczucie. Zdarzają się jednak perełki, jak np. kamienica z XV w. w samym centrum Krakowa o powierzchni około 1 500 mkw. Budynek jest utrzymany w bardzo wysokim standardzie, wyremontowany, a pomieszczenia mieszkalne urządzone z gustem i smakiem. Cena takiej kamienicy to równe 30 mln, tak więc przyszłemu milionerowi i właścicielowi zostanie trochę pieniędzy na utrzymanie takiego obiektu i zainwestowanie w kolejny.

Możliwości wydania 54 mln zł są ogromne. Tylko na samym rynku nieruchomości jest mnóstwo propozycji: od mieszkań po domy i kamienice, na hotelach i kompleksach konferencyjno-restauracyjno-hotelowych kończąc. Dla wielu przeciętnych śmiertelników takie nieruchomości na zawsze będą musiały pozostać jednak w sferze bardzo głęboko ukrytych marzeń.

Aleksandra Kubicka, serwis otoDom.pl
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.