DODAJ

Warszawa: Apartamentowiec od Yareal w sąsiedztwie Łazienek Królewskich ma wykonawcę. W ofercie prawie dwustumetrowy penthouse [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Warszawa
Warszawa: Apartamentowiec od Yareal
Mariusz Bartodziej
2019-02-14 08:52:38
Warszawski deweloper zdecydował się na współpracę z Przedsiębiorstwem Budowlanym Unimax. Czteropiętrowa Rezydencja Łazienki Park z ponad 60 apartamentami stanie na warszawskim Ujazdowie. Mieszkańcy wprowadzą się w przyszłym roku.

Yareal Polska Sp. z o.o. wybrał na wykonawcę Rezydencji Łazienki Park Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax Sp. z o.o. Prace mają wkrótce ruszyć. Deweloper zapowiedział oddanie jej do użytku pod koniec przyszłego roku.

Pięciokondygnacyjny budynek powstanie przy ulicy 29 listopada 10, 200 metrów od południowej bramy Łazienek Królewskich. Znajdą się w nim 64 apartamenty o metrażach od 32 do 182 mkw. Te na parterze będą miały dostęp do ogródków, a penthouse'y na czwartym piętrze (wysokie na 3 m) – tarasy o powierzchni do 150 mkw. Do pozostałych lokali przynależą balkony lub loggie. Projekt przygotowała pracownia HRA Architekci Sp. z o.o.

Materiały inwestora


Nawiązania do architektury modernizmu

Budynek dyskretnie wkomponuje się w okolicę dzięki stylowej, kamiennej elewacji oraz zieleni, która – w założeniu projektantów – będzie sukcesywnie porastać Rezydencję Łazienki Park – zapowiada deweloper. – Mieszczańską, modernistyczną zabudowę podkreślą zaokrąglone, mieniące się narożniki oraz balkony nawiązujące do przedwojennego modernizmu. Z kolei od strony ulicy apartamentowiec stworzy pierzeję zwieńczoną zieloną pergolą na szczytowej kondygnacji.

Obiekt będzie posiadać dwie klatki schodowe i lobby recepcyjne przy wejściu. Na parterze znajdzie się strefa fitness relaksu. Złożą się na nią zestaw przyrządów sportowych, sauna, prysznice oraz taras z leżakami. Mieszkańcy będą mieli dostęp także do ośmiu aneksów rowerowych, 24 komórek lokatorskich i 84 miejsc parkingowych w garażu podziemnym (na życzenie klienta deweloper wyposaży je w indywidualnie rozliczane ładowarki do samochodów elektrycznych). Ponadto otrzymają pakiet systemu smart home.

Materiały inwestora


Yareal zapowiada dostosowanie inwestycji do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wdrożenie licznych rozwiązań proekologicznych. Rezydencji Łazienki Park zostanie przyznany certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good.

Więcej wizualizacji w galerii.

fot. Jan Augustynowski