4 osiedla w Warszawie uzyskały ekologiczny certyfikatźródło: Materiały inwestora

4 osiedla w Warszawie uzyskały ekologiczny certyfikat

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Yareal jako pierwszy deweloper w Polsce otrzymał prestiżowe certyfikaty BREEAM Interim dla aż czterech inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Warszawie. Najwyższe standardy zielonego budownictwa spełniają osiedla: Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska i Sienna 65. Yareal jest również jednym z nielicznych deweloperów w kraju, który będzie certyfikował wszystkie inwestycje mieszkaniowe w systemie BREEAM, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.
Podczas certyfikacji w brytyjskim systemie BREEAM, projektowane i istniejące nieruchomości oceniane są pod kątem zastosowania rozwiązań przyjaznych dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Audytorzy wysoko ocenili aż cztery inwestycje mieszkaniowe budowane w stolicy przez Yareal. Certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim z oceną dobrą otrzymały osiedla – Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska i Sienna 65 – które należą do najbardziej innowacyjnych i proekologicznych inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Yareal jako jedyny deweloper w Polsce posiada na swym koncie aż tyle certyfikowanych inwestycji. 
Ogromnie nas cieszy, że aż cztery projekty mieszkaniowe Yareal otrzymały certyfikat BREEAM, który jest oznaką najwyższej jakości zrównoważonego budownictwa. Chcemy zapewnić mieszkańcom energooszczędność, najwyższy standard i maksymalny komfort użytkowania, dlatego sięgamy po nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Będziemy ubiegać się o certyfikaty środowiskowe również dla kolejnych inwestycji mieszkaniowych – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.
"Zielone" budynki w segmencie mieszkaniowym są nowością na polskim rynku, a większość certyfikowanych obiektów to nieruchomości komercyjne. Zgodnie z danymi Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, deweloperzy w całym kraju certyfikowali jak dotąd łącznie 11 inwestycji mieszkaniowych, w tym 6 w systemie BREEAM, z czego 4 to projekty Yareal, który przoduje pod względem wdrażania zielonych rozwiązań.
Yareal, jako jedyny deweloper w Polsce, uzyskał dla projektów czterech inwestycji mieszkaniowych w Warszawie pozytywny wynik w certyfikacji BREEAM. Certyfikowane projekty zostały wykonane w oparciu o specjalistyczne analizy, które pozwoliły na zoptymalizowanie rozwiązań zastosowanych w budynkach. Oceniono, jakie jest zużycie energii i czy spełniony jest komfort termiczny oraz czy mieszkania mają odpowiedni dostęp do światła dziennego. Zadbano o wysoką bioróżnorodność terenów zielonych. Najwyżej zostały ocenione kategorie związane z ekologią, transportem, energią i zarządzaniem całym procesem inwestycyjnym. Yareal jest firmą, która kładzie duży nacisk na dbałość o środowisko, dlatego wprowadziła do swoich działań Politykę Zrównoważonych Zakupów promującą dobór ekologicznych materiałów pochodzących z legalnych źródeł – mówi Katarzyna Mitura, BREEAM International Assessor, WSP Polska.
Yareal na każdym osiedlu zadba o liczne proekologiczne rozwiązania i ułatwienia dla mieszkańców. Co więcej, wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet systemu inteligentnego zarządzania domem, opracowany przez lidera rynku "smart home" – firmę Fibaro, co pozwoli ograniczyć zużycie energii i koszty eksploatacji.
REKLAMA
Inwestycje mieszkaniowe Yareal cieszą się dużą renomą i rosnącym zainteresowaniem kupujących, dzięki projektowaniu osiedli z myślą o harmonijnym współistnieniu ludzi i przyrody. Klienci cenią nie tylko energooszczędność i ekologiczne innowacje, ale również oryginalną architekturę, najwyższą jakość wykonania i znakomitą lokalizację w atrakcyjnych częściach stolicy.
W Strefie Wilanów, u zbiegu ulic Kieślowskiego i Klimczaka, powstanie łącznie blisko 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu w dziewięciu kameralnych 4-piętrowych budynkach. Choć mieszkania trafią do użytku w połowie 2019 r, to Yareal sprzedał już aż 90 proc. lokali. Z kolei Rezydencję Chrobrego będą tworzyć 84 mieszkania o powierzchni od 30 do 105 mkw., z czego już ponad 60 proc. lokali znalazło nowych właścicieli. Oddanie do użytku osiedla w Starych Włochach zaplanowano na drugi kwartał 2019 r.
Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się również projekt realizowany na Szczęśliwicach. W ramach osiedla Eden Włodarzewska przy parku Szczęśliwickim, Yareal wybuduje kameralne osiedle 6 domów jednorodzinnych (od 177 do 190 mkw.) w zabudowie szeregowej oraz ponad 90 przestronnych mieszkań (od 30 do 130 mkw.) w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym. Osiedle trafi do użytku w pierwszej połowie 2019 r., a dotychczas sprzedano już blisko połowę (40 proc.) lokali. 
Yareal wybuduje również ponad 80 ekskluzywnych mieszkań o zróżnicowanym metrażu w 10-kondygnacyjnym, nowoczesnym apartamentowcu Sienna 65 w samym centrum Warszawy. Mimo że planowany termin oddania budynku do użytku to grudzień przyszłego roku, to już blisko 60 proc. apartamentów znalazło nabywców ceniących ekskluzywną przestrzeń do życia.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA