DODAJ

Bank Zachodni WBK najemcą w Business Garden Poznań

Biura / Poznań
Bank Zachodni WBK najemcą
Kajtman
2015-10-07 12:04:47
Vastint Poland podpisał umowę najmu 11 500 m2 powierzchni biurowej z Bankiem Zachodnim WBK. Nowy najemca kompleksu Business Garden Poznań rozlokowany będzie w dwóch z czterech budynków stanowiących pierwszy etap inwestycji. W transakcji brał udział Colliers International. Aktualny poziom komercjalizacji projektu osiągnął 40%.

– „Cieszy nas fakt, że do grona najemców naszej najnowszej inwestycji dołączyła jedna z największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Bank Zachodni WBK jest największym z naszym najemców, którzy dotychczas ulokowali swoje biura w Business Garden. Jestem przekonany, że kompleks zapewni firmie komfortowe warunki rozwoju biznesu” – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

– „Business Garden Poznań, łączy w sobie nowoczesne funkcje biurowe z dostępem do usług towarzyszących, rekreacji i wypoczynku. Jest to obiekt przyjazny środowisku i pracownikom, co stanowiło argument przeważający przy wyborze przez nas tej lokalizacji” – powiedział Paweł Dziedzina, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy z Banku Zachodniego WBK. – „Business Garden Poznań umożliwi nam centralizację, dotychczas działających w kilku lokalizacjach, poznańskich jednostek back office. Zgodnie z obranym przez nas kierunkiem rozwoju, chcemy tworzyć angażujące miejsce pracy, w którym realizacja powierzonych nam zadań odbywać się będzie w środowisku przyjaznym naturze i człowiekowi”.

Business Garden zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej na poznańskim Marcelinie. Docelowo będzie obejmował dziewięć budynków o łącznej, planowanej powierzchni 80 000 m2. Oddany na początku tego roku pierwszy etap inwestycji dostarczył na rynek 42 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej z doskonałym dostępem do infrastruktury miejskiej. Kompleks zapewnia szereg udogodnień i usług dla najemców. Co więcej, w projekcie wdrożono wiele rozwiązań w zakresie ograniczenia zużycia energii, wody, emisji gazów cieplarnianych i ilości wytwarzanych odpadów.  Wszystkie cztery budynki otrzymały certyfikat LEED Platinum.

Poznański kompleks oferuje idealne warunki wspierające procesy biznesowe oraz rozwój centrów operacyjnych firm z sektora BPO, SSC i IT. Do tej pory skomercjalizowano 40% powierzchni najmu. Wśród najemców Business Garden są firmy, takie jak ADM, itelligence, Medi Partner (Medicover) oraz przyszły operator kantyny Marchewkowe Pole.

Business Garden Poznań jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych przez Vastint pod marką Business Garden w Polsce. Podobne kompleksy powstają w Warszawie i Wrocławiu.