DODAJ

Domy na Nowym Sołaczu już niemal gotowe

Mieszkania i domy / Poznań
Domy na Nowym Sołaczu
Kajtman
2017-09-18 15:35:52
W poznańskiej dzielnicy Sołacz, przy ulicy Grudzieniec powstaje kameralny zespół czterech domów. W ramach inwestycji Nowy Sołacz prace są już na ukończeniu. Trzy domy zostały już zarezerwowane przez klientów.

Na Nowym Sołaczu kończą się prace nad czterema willami, o powierzchni 108,3 m kw. każda. Aktualnie budowlańcy kończą przygotowywać elewacje, tarasy przy domach, a także drogę wewnętrzną osiedla. Do końca września będzie gotowe kompletne ogrodzenie, zostanie dosadzona trawa oraz zieleń ozdobna na całym terenie. – To już ostatnie prace, a niedługo pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzać się na Nowy Sołacz. Trzy z czterech domów zostały już zarezerwowane przez naszych klientów. W sprzedaży pozostaje ostatni dom – mówi Karol Fekner, współwłaściciel firmy Norsk Development, inwestora Nowego Sołacza. W każdym z dwupoziomowych domów znajduje się kuchnia, obszerny salon z jadalnią, a także toaleta z wydzieloną pralnią. Natomiast na piętrze inwestor zaplanował trzy sypialnie, w tym jedną z prywatną łazienką i garderobą. Ponadto przygotowano drugą łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Układ pomieszczeń zapewnia maksymalną prywatność mieszkańców. Warto zaznaczyć, że Nowy Sołacz jest interesującą propozycją dla klientów na rynku nieruchomości, którzy cenią nie tylko funkcjonalność, ale też design, a także bliskość terenów zielonych. Na rynku pierwotnym w Poznaniu nie ma bowiem innych domów z ogrodami, zlokalizowanych w centrum miasta. 

Inwestycja przygotowana przez Norsk Development wpisuje się w charakter willowej dzielnicy, jaką jest poznański Sołacz. Do każdego z domów przynależy też duża działka, co zapewnia bezpośredni kontakt z naturą. Warty podkreślenia jest fakt, że finalnie kameralne osiedle będzie miało konwencję zamkniętą, wraz z całą infrastrukturą. Powstaną drogi wewnętrzne, parking i nowoczesny system oświetlenia. Inwestor przeprowadził fachowe analizy, a na ich podstawie dosadził na terenie Nowego Sołacza ponad 30 drzew, aby gwarantowały jeszcze większą prywatność. Tak przygotowana roślinność pozwala też w sposób naturalny oddzielić sąsiadujące posesje. Także nieco dalsze otoczenie inwestycji zapewnia kontakt z przyrodą. Nowy Sołacz sąsiaduje z Parkiem Sołackim o powierzchni 15 ha. Kilkaset metrów od osiedla znajdują się jeziora: Rusałka i Strzeszyńskie. Według planów domy na Nowym Sołaczu będą gotowe wraz z końcem września. Aktualnie trwa sprzedaż, wolny został ostatni dom. 

Źródło: materiały prasowe