DODAJ

Na Hevelii zawisła wiecha

Mieszkania i domy / Poznań
Na Hevelii zawisła wiecha
Kajtman
2013-07-02 14:26:20

Już pod koniec 2013 roku do mieszkań na Osiedlu Hevelia w Poznaniu wprowadzą się pierwsi lokatorzy. Zakończyły się prace konstrukcyjne i zgodnie z budowlaną tradycją generalny wykonawca zawiesił na dachu budynku symboliczną wiechę.


 


Budowa Hevelii, inwestycji realizowanej przez konsorcjum firm Monday Development SA oraz Unidevelopment SA, została rozpoczęta w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie jest to jedna z największych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w Poznaniu. Na osiedlu powstanie 174 mieszkań, lokale usługowe i podziemna hala garażowa z ponad 200 miejscami postojowymi. Projekt został opracowany w pracowni architektonicznej Arcada a Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma Unibep SA.Uroczystość zawieszenia wiechy na inwestycji odbyła się 19 czerwca b.r., po ukończeniu prac stanu surowego we wszystkich obiektach, na które składa się osiedle. - Obecnie w poszczególnych budynkach prowadzone są prace związane ze stawianiem ścianek działowych, montażem instalacji sanitarnych i elektrycznych, a także tynkowaniem poszczególnych pomieszczeń. Równolegle trwa montaż stolarki okiennej i ocieplanie budynków – mówi Piotr Łopatka, Dyrektor ds. Realizacji w Monday Development. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, który zakłada zakończenie budowy w listopadzie tego roku – dodaje.Hevelia powstaje na poznańskim Grunwaldzie, u zbiegu ulic Heweliusza i Palacza. W inwestycji znajdą się mieszkania 1,2,3 i 4-pokojowe o powierzchni od 24 do 93 mkw., wszystkie z balkonami lub tarasami. W budynkach położonych wewnątrz osiedla do mieszkań na parterze przynależeć będą przydomowe ogródki, natomiast do lokali położonych na najwyższej kondygnacji prywatne tarasy dachowe. Mieszkania w Hevelii dostępne są w cenie od 6.100 zł brutto za mkw. Prawie jedna czwarta lokali znalazła już swoich nabywców.Kompleks mieszkaniowy sąsiaduje z terenami zielonymi parku miejskiego oraz położonego nieopodal obserwatorium astronomicznego UAM. Zielony charakter okolicy zostanie przeniesiony do  wewnątrz osiedla, gdzie inwestor planuje posadzenie ponad 40 drzew i licznych krzewów oraz przygotowanie placu zabaw dla dzieci. Cała inwestycja będzie ogrodzona i monitorowana. Dodatkowo wyjątkowo korzystną lokalizację osiedla podkreśla dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. 


 


Osiedle Hevelia to pierwszy projekt realizowany wspólnie przez firmy Monday Development i Unidevelopment. Konsorcjum już planuje kolejną realizację. Na poznańskiej Wildzie przy ul. Stefana Czarnieckiego powstanie kompleks mieszkaniowy liczący w sumie 481 lokali.