Na Osiedlu Czarnieckiego zawisła wiecha

Na Osiedlu Czarnieckiego zawisła wiecha

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Dobiegły już końca prace konstrukcyjne przy pierwszym etapie Osiedla Czarnieckiego w Poznaniu. Zgodnie z budowlaną tradycją na inwestycji zawieszono wiechę. Niemniej efektowne jak postęp prac na budowie, jest tempo sprzedaży mieszkań. Ponad połowa lokali na osiedlu znalazła już nabywców.

 

Inwestycja u zbiegu ulic Roboczej i Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, w której łącznie wybudowanych zostanie prawie 500 mieszkań, to projekt spółki Unidevelopment S.A. realizowany przy współpracy z poznańskim partnerem – Monday Development S.A. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Unibep S.A. Budowa osiedla podzielona została na trzy etapy. Realizacja pierwszego z nich rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. – Budowa przebiega zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Zakończyliśmy już prace konstrukcyjne, obecnie stawiane są ścianki działowe, montowane są okna oraz układana jest instalacja sanitarna i elektryczna – mówi Piotr Łopatka, Dyrektor Realizacji Monday Development SA.


W I etapie osiedla wybudowanych zostanie 185 mieszkań o powierzchni od 23 do 77 mkw. Większość z nich będzie miała duże okna i obszerne balkony bądź tarasy, a na parterze znajdą się mieszkania z przylegającymi do nich zielonymi ogródkami. Deweloper w ofercie proponuje zarówno lokale z aneksami kuchennymi, jak i z wydzielonymi kuchniami. – W połowie lutego umożliwiliśmy klientom rezerwację mieszkań w tej lokalizacji. Od jej uruchomienia zainteresowanie inwestycją jest ogromne. Do tej pory podpisaliśmy umowy na ponad 50 proc. lokali. Niewątpliwie ma na to wpływ dobra lokalizacja oraz niezwykle atrakcyjne ceny tej inwestycji. Najtańsze mieszkania można było nabyć już od 4.900 zł brutto za mkw. – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Monday Development S.A. – Większość lokali jest dostępna w ramach  programu MdM, gwarantującego rządową dopłatę do kredytu – dodaje.

REKLAMA


Na terenie Osiedla Czarnieckiego powstaną budynki o wysokości pięciu pięter, wyposażone w instalację domofonową, internetową i telewizyjną. We wszystkich klatkach znajdą się ciche, nowoczesne windy. Całe osiedle będzie ogrodzone, wyposażone w nowoczesny system monitoringu i przystosowane do całodobowej ochrony. Projekt przewiduje stworzenie na patio przyjaznej przestrzeni z zielenią, miejscami wypoczynku i placem zabaw dla dzieci. Warto dodać, że inwestycja będzie posiadała również lokale usługowe. Miejsca postojowe znajdą się zarówno w hali garażowej pod budynkiem, jak i na zewnątrz – na terenie osiedla.


To, co szczególnie wyróżnia inwestycję, to jej doskonała lokalizacja. Osiedle Czarnieckiego powstaje w północnej części dzielnicy Wilda, oddalonej zaledwie o kilkanaście minut drogi od samego serca Poznania – Starego Rynku. Nieopodal znajduje się galeria handlowa Poznań City Center, a nieco dalej Centrum Sztuki, Handlu i Biznesu Stary Browar. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym komunikacji publicznej. W pobliżu przebiegają trasy linii autobusowych i tramwajowych. Łatwo też dostać się stąd do Poznania Głównego – zintegrowanego centrum komunikacyjnego z dworcami PKP i PKS. Ponadto w sąsiedztwie znajdziemy pływalnie, kino, a także wszystkie niezbędne sklepy i usługi.

 

Osiedle Czarnieckiego to jedna z największych obecnie realizowanych inwestycji mieszkaniowych w granicach miasta Poznania. Wildecki projekt to kolejny po Heveli kompleks mieszkaniowy realizowany przez Unidevelopment S.A. przy współpracy z Monday Development.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA