Unidevelopment S.A. zrealizuje kolejne etapy Osiedla Czarnieckiego

Unidevelopment S.A. zrealizuje kolejne etapy Osiedla Czarnieckiego

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Spółka Unidevelopment S.A. podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości w poznańskiej dzielnicy Wilda, na której zrealizuje II i III etap Osiedla Czarnieckiego. Firma planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne mieszkania w tej inwestycji w styczniu 2015 roku. Pozwoli to uzupełnić ofertę, która cieszy się z ogromnym zainteresowaniem klientów.

 

Unidevelopment S.A. podpisała 26 listopada 2014 roku warunkową umowę przedwstępną zakupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Czarnieckiego i Roboczej w Poznaniu. Firma nabędzie prawo do nieruchomości pod warunkiem, że Prezydent m.st. Poznania nie skorzysta z przysługującego mu prawa pierwokupu. Nieruchomość posiada prawomocne pozwolenie na budowę dla zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami w parterze i parkingiem podziemnym. Dzięki tej transakcji spółka zrealizuje II i III etap osiedla, w których powstanie łącznie 340 mieszkań. Projekt przy ul. Czarnieckiego jest największą do tej pory inwestycją Unidevelopment S.A., liczącą w sumie ponad 480 lokali.

 

„Ogromna popularność pierwszego etapu Osiedla Czarnieckiego potwierdziła, że inwestycja doskonale spełnia oczekiwania klientów. Spośród 185 mieszkań, które do tej pory powstały, sprzedaliśmy już ponad 80%wolnych lokali pozostało niespełna 30 sztuk. Dzięki uruchomieniu realizacji kolejnych etapów, będziemy mogli uzupełnić ofertę mieszkań na poznańskim rynku” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment S.A.

 

REKLAMA

Pierwszy etap Osiedla Czernieckiego zostanie oddany do użytkowania jeszcze w tym roku. Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez Unidevelopment S.A. realizacja drugiego ruszy już w grudniu i potrwa do końca przyszłego roku. Metraże mieszkań w tej części osiedla wyniosą od 29 do 73 mkw. Budowa III etapu planowana jest na 2015 rok. Podobnie jak dotychczasowa część inwestycji, tak i kolejne będą składały się z pięciopiętrowych budynków oraz parkingu podziemnego. Całe osiedle zostanie ogrodzone, wyposażone w nowoczesny system monitoringu i przystosowane do całodobowej ochrony. Projekt przewiduje też stworzenie na patio przyjaznej przestrzeni z zielenią, miejscami wypoczynku i placem zabaw dla dzieci.

 

Dogodna lokalizacja i atrakcyjne ceny

Jedną z najważniejszych cech osiedla, które zachęcają klientów do zakupu mieszkań jest z pewnością jego doskonała lokalizacja. Położone jest ono w północnej części dzielnicy Wilda, oddalonej zaledwie o kilkanaście minut drogi od samego serca Poznania – Starego Rynku. W pobliżu realizowanej inwestycji działa galeria handlowa Poznań City Center, a nieco dalej Centrum Sztuki, Handlu i Biznesu Stary Browar. Dodatkowym atutem osiedla jest dobry dostęp do infrastruktury miejskiej. W pobliżu przebiegają trasy linii autobusowych i tramwajowych. Łatwo też dostać się stąd na dworzec PKP i PKS Poznań Główny. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z pobliskich pływalni, kina, a także wszystkie niezbędnych sklepów i usług.

 

Kolejnym czynnikiem przyciągającym na Osiedle Czarnieckiego osoby poszukujące nowych nieruchomości są korzystne ceny. Większość mieszkań w pierwszym etapie spełniała kryteria cenowe wymagane do uzyskania dopłaty w ramach programu Mieszkanie Dla Młodych. Podobnie będzie w przypadku drugiego etapu, w którym stawki będą rozpoczynały się od 5.200. zł/mkw. Sprzedaż mieszkań na Osiedlu Czarnieckiego prowadzi poznański partner spółki Unidevelopment S.A., pełniący funkcję inwestora zastępczego – deweloper Monday Development S.A. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można uzyskać w biurze tej firmy, przy ul. Piątkowskiej 115 w Poznaniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA