DODAJ

Zobacz jak rośnie w oczach Poznań Główny

Drogi i mosty / Poznań
Zobacz jak rośnie w
gurumedia
2012-01-08 19:35:25
Nad peronami 1,2,3 stoją już dwa piętra budynku dworca Poznań Główny, który ma być gotowy do końca maja 2012. Chociaż wielu obserwatorów budowy twierdzi, że z daleka wygląda to jak łatwa układanka z klocków, w rzeczywistości to żmudna praca. Zobaczcie film!

Gotowe elementy żelbetowe przygotowane wcześniej w fabryce PEKABEX pojawiały się na budowie sukcesywnie, w takiej ilości, jaką pracownicy mogli danego dnia zamontować – około 5 sztuk dziennie. Aby nie zakłócać kursowania pociągów i zapewnić bezpieczeństwo pasażerom oraz nie utrudniać ruchu autobusów i samochodów, prace przy montażu prefabrykatów trwały nocami. Robotnicy pracowali do 3 – 5 nad ranem.

Zobaczcie film dokumentujący przebieg grudniowych prac na budowie. Film został wykonany techniką Time Lapse.  Przez kilkanaście godzin pracy powstało kilka tysięcy zdjęć, które następnie zostały zmontowane w jedną całość. Dzięki temu "gołym okiem" widać jak rośnie nowy dworzec.

Od Nowego Roku coraz częściej będzie można zobaczyć duży ruch na budowie także w ciągu dnia. Na styczeń inwestor – TriGranit Development Corporation zaplanował m.in. montaż konstrukcji stalowej ażurowego dachu dworca.