DODAJ

Otwarcie nowego Orlika w Tychach

śląskie
Otwarcie nowego Orlika w
graviteo
2012-03-20 16:48:32

W środę (21 marca) o godzinie 13 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego Orlika w Tychach.

Nowy Orlik
powstał w rejonie ulic Wejchertów i Filaretów, składa się z boiska o nawierzchni z trawy syntetycznej, boiska wielofunkcyjnego (do siatkówki i koszykówki) o nawierzchni poliuretanowej oraz zaplecza sanitarno-szatniowego, w którym mieszczą się m.in. pomieszczenie trenera, zaplecza magazynowe, szatnie z łazienkami oraz toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt jest ogrodzony, a boiska oświetlone.

Na nowym Orliku zagrać będą mogli wszyscy chętni, ale dopiero po południu - do południa obiekt będzie do dyspozycji dzieci i młodzieży z pobliskiego Zespołu Szkół Nr 1.

- W Tychach stawiamy na sport i rekreację. Mamy nowoczesną halę sportową, lodowisko na najwyższym europejskim poziomie, a w ciągu ostatnich kilku lat powstało w mieście ponad 30 boisk ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy Orlik w Tychach, jaki otwarliśmy w 2009 roku jest wykorzystywany codziennie do późnych godzin wieczornych, to pokazuje jak bardzo tyszanie lubią sport i jak bardzo boiska, w tym orliki są potrzebne w mieście- mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Budowa nowego Orlika trwała cztery miesiące, kosztowała blisko 1 mln 300 tysięcy złotych, z czego 333 tys. wyniosło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach w programu ,,Moje Boisko - Orlik 2012". Program zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Pierwszy w mieście Orlik wybudowano dwa lata temu przy ulicy Borowej za 1, 5 miliona złotych. Z obiektu korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, Gimnazjum nr 3, a także drużyny tyskich szkółek piłkarskich i  mieszkańcy w ramach godzin ogólnodostępnych.


źródło: UM Tychy