DODAJ

Abbott, S&T Services Polska i Turek zostają w Parku Postępu

Biura / Warszawa
Abbott, S&T Services Polska
Kajtman
2015-02-11 11:53:39

Firma S&T Services Polska – dostawca rozwiązań informatycznych dla biznesu, firma Turek – producent produktów mlecznych oraz dwie firmy z sektora farmaceutycznego w tym firma Abbott, przedłużyły umowy najmu w kompleksie biurowym Park Postępu w Warszawie. W renegocjacjach umów na łączną powierzchnię 7000 mkw. najemców reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 


Powierzchnie zajmowane przez najemców w obiekcie to: 500 mkw. (firma Turek), 1400 mkw. (S&T Services Polska) i 5000 mkw. (Abbott i druga firma z sektora farmaceutycznego).


 


S&T Services Polska Sp. z o.o. jest jedną z najdłużej działających w Polsce międzynarodowych firm informatycznych, a jej oferta obejmuje m.in. usługi konsultingowe, projektowanie oraz wdrażanie systemów informatycznych, outsourcing i wsparcie dla klientów z branży energetycznej, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, administracji, handlu detalicznego i przemysłu. Firma jest spółką Grupy S&T AG z centralą w Linz, posiadającej oddziały w 16 krajach na świecie.


 


Firma Turek należy do Grupy Bongrain, która jest jednym z największych producentów serów na świecie. Głównymi produktami firmy są sery Turek oraz Tartare. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne – w Turku i Głubczycach oraz zatrudnia ponad 550 pracowników. Marka Turek otrzymała tytuł Superbrand 2009 oraz Laur Konsumenta TOP MARKA 2011.


 


Abbott jest amerykańską firmą farmaceutyczną, która działa na rynku już od ponad 125 lat. Obecnie jest notowana na giełdach w Nowym Jorku, Chicago, Londynie oraz w Szwajcarii. Zatrudnia łącznie ok. 65 000 pracowników na całym świecie.


 


Nowoczesny kompleks biurowy Park Postępu mieści się na warszawskim Mokotowie. W jego skład wchodzą cztery siedmiokondygnacyjne budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 34 tys. mkw. Powierzchnia typowego piętra wynosi od 1 200 do 1 500 mkw. Kompleks zapewnia 118 naziemnych oraz 693 podziemnych miejsc parkingowych. Obiekt oddano do użytku we wrześniu 2009 roku.


 


– „Łączna powierzchnia renegocjowanych umów to ok. 20% całego parku biurowego. Naszym klientom przedstawiliśmy również konkurencyjne oferty biur w innych budynkach, jednak w drodze negocjacji z właścicielem dotychczasowo zajmowanego obiektu udało nam się uzyskać atrakcyjne warunki przedłużenia umów. Kompleks biurowy Park Postępu, oprócz dogodnej lokalizacji, posiada także szereg innych atrybutów, z których korzystać mogą pracownicy zlokalizowanych w nim firm. Na terenie parku znajdują się m.in: restauracje, centrum medyczne oraz w pełni wyposażona sala konferencyjna dostępna dla najemców. Budynek posiada także prestiżowy ekologiczny certyfikat Green Building” – mówi Artur Sutor, Associate z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.