DODAJ

Biurowiec Neopark na Mokotowie gotowy do przyjęcia pierwszych najemców

Biura / Warszawa
Biurowiec Neopark na Mokotowie
Kajtman
2017-06-12 13:16:19
Neopark na warszawskim Mokotowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie pierwszego z dwóch budynków, powstających w ramach kameralnego kompleksu biurowego budowanego przez Yareal Polska. Pierwszym najemcą, który już w czerwcu wprowadzi się do nowoczesnego biurowca będzie warszawski oddział Integer.pl S.A. i InPost S.A., producent i operator sieci Paczkomatów®. Miesiąc później do Neoparku swoją siedzibę przeniesie KönigStahl Sp. z o.o. – polski oddział austriackiej grupy König Holding AG, będącej jedną z największych w Europie w branży dystrybucji wyrobów ze stali i systemów aluminiowych.

Budynek A o powierzchni blisko 12 000 mkw. przyjmie pierwszych najemców – Grupę Integer.pl i firmę KönigStahl – już za kilka tygodni. Kończymy negocjacje z kolejnymi najemcami, dla których ważne jest nie tylko wysoka jakość i dobra cena powierzchni biurowej, ale również atrakcyjne wielkomiejskie otoczenie i dostępność komunikacji miejskiej. Zróżnicowane funkcje mieszkaniowo-biurowo-usługowe tej części Mokotowa zapewnią najemcom przyjazną przestrzeń do pracy i wypoczynku. Neopark wyróżnia całkowicie przeszklona fasada, a także duże, słoneczne tarasy, kaskadowo schodzące w stronę rozległego, zielonego dziedzińca, który znajduje się pomiędzy budynkiem A i planowanym budynkiem B – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Neopark to kameralny kampus biurowy zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną JEMS Architekci z myślą o zaspokojeniu potrzeb tzw. Millenialsów, czyli najmłodszego pokolenia pracowników.

Warszawa od wielu lat jest siedzibą części firmy, a dla całej Grupy drugą po Krakowie kluczową lokalizacją biznesową. W raz z rozwojem firmy rośnie nasze zapotrzebowanie na nowoczesne zasoby biurowe, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę z dotychczasowej siedziby. Wybraliśmy sprawdzonego partnera, który gwarantuje zarówno jakość jak i oryginalność projektu oraz komfort pracy naszym pracownikom – powiedziała Anna Machaj, zarządca nieruchomości Integer.pl.

Pracownicy firm funkcjonujących w najnowszym biurowcu wzniesionym przez Yareal będą mieli do dyspozycji 12 linii komunikacji miejskiej dostępnych na kilkunastu przystankach położonych w odległości kilkuminutowego spaceru. Do Neoparku można również dotrzeć pociągiem SKM na przystanek "PKP Służewiec”, albo korzystając z sieci ścieżek rowerowych prowadzących wprost przed budynek, w sąsiedztwie którego działa stacja rowerów miejskich Veturilo. Po ukończeniu budowy całego kompleksu, najemcy Neoparku będą mieli do dyspozycji 140 zadaszonych miejsc parkingowych dla rowerów, a także podziemny parking na 271 samochodów oraz 25 miejsc parkingowych na zewnątrz. 

Lokalizacja i rozwiązania architektoniczno-technologiczne Neoparku bardzo nam odpowiadały. Decyzje nastąpiły szybko i postanowiliśmy zmienić adres siedziby naszej firmy już od 1.07.2017 Mamy nadzieje, że skorzystamy zarówno z dogodnego położenia jak i z przyjaznej i profesjonalnej atmosfery do pracy, jaką stworzy Neopark i jego bezpośrednie otoczenie – powiedział Andrzej Radecki, przewodniczący Rady Konsultacyjnej, Wspólnik KönigStahl Sp. z o.o.

W negocjacjach umów najmu pośredniczyli doradcy Jones Lang LaSalle, którzy reprezentowali Grupę Integer.pl. Agenci JLL negocjowali także w imieniu dewelopera z firmą KoenigStahl. 

Anna Kaźmierska, starszy konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL, dodaje –Neopark przyciąga najemców kombinacją takich atutów jak nowoczesna, elegancka architektura, najwyższy standard wykończenia, czy bliskość środków komunikacji miejskiej. Kameralny obiekt charakteryzuje też rozwinięta oferta usługowa, jak również tereny zielone i przyjazne środowisku rozwiązania sprzyjające komfortowi pracy. 

Oddany do użytku budynek A – podobnie jak cały kompleks Neopark – został wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, uprawniające do otrzymania certyfikatu BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie "Excellent". Energia zasilająca kameralnych kompleks zostanie wytworzona wyłącznie w odnawialnych źródłach. Zaprojektowane i zastosowane rozwiązania zapewniają inwestycji Yareal nie tylko wysokie standardy środowiskowe, ale też realne oszczędności. Dzięki nowoczesnym urządzeniom m.in. do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody oraz np. energooszczędnym windom, eksploatacja budynku Neopark będzie tańsza od tzw. budynków konwencjonalnych. Najemcy mogą liczyć nie tylko na przyjazne dla środowiska rozwiązania, ale również możliwość wietrzenia pomieszczeń świeżym powietrzem, dzięki uchylnym oknom zastosowanym w kompleksie.

Wprowadzenie się pierwszych najemców do budynku A oznacza rychłe rozpoczęcie kolejnej fazy inwestycji – budowy budynku B. Po ukończeniu w ostatnich miesiącach 2018 roku, kampusowy kompleks biurowy Neopark będzie posiadał około 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej i usługowej. W ramach inwestycji powstaną też w sumie 322 miejsca parkingowe dla samochodów.

Źródło: materiały prasowe