[Warszawa] Współpraca kluczem do sukcesu inwestycji

[Warszawa] Współpraca kluczem do sukcesu inwestycji

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
O tym, dlaczego współpraca w branży nieruchomości jest tak ważna, opowiadają – na przykładzie inwestycji Neopark – Katarzyna Oleksińska (Yareal) i Marcin Sadowski (JEMS Architekci).
Inwestycja realizowana na bazie doświadczenia i we współpracy dewelopera, agencji nieruchomości i biura architektonicznego jest gwarancją sukcesu na każdej z tych płaszczyzn. Doskonałymi przykładami biurowców, które powstały w ramach współpracy Yareal i JEMS Architekci są Cristal Park, Oxygen Park oraz, obecnie powstający, Neopark. 
Dowodem sukcesu inwestycji są najemcy, którzy doceniają przyjazną skalę budynku, nowoczesną architekturę, ale również łatwą do zaadoptowania powierzchnię biurową i atrakcyjny poziom opłat serwisowych. Przykładowo, Fujitsu po zakończeniu umowy najmu w budynku Cristal Park, zdecydowało się ponownie wybrać biuro w obiekcie z wachlarza inwestycji Yareal – tym razem w Oxygen Park – mówi Dawid Wątorski z Colliers International.
Oxygen Park to wyjątkowo przemyślany i spójny architektonicznie biurowiec, którego charakterystycznym elementem jest zielony dziedziniec, stanowiący miejsce odpoczynku i spotkań. Mała architektura oraz naturalna roślinność, pnąca się po ścianach od strony atrium, dopełniają klimatu miejsca. 
Gdy przenieśliśmy się do tego biura, komfort pracy zespołu znacząco wzrósł. Przykładowo, na terenie biurowca znajduje się duża kantyna, w której serwowane są obiady jak z domowej kuchni. Takie udogodnienia przekładają się bez wątpienia na efektywność pracy naszego zespołu – podkreśla Jacek Stryczyński, prezes Lionbridge Poland, firmy świadczącej m.in. usługi globalnego marketingu.
Najnowszą inwestycją, która powstaje przy współpracy z biurem architektonicznym JEMS, jest Neopark. – Praca w tym samym zespole jest szybsza i bardziej efektywna, unikamy wielu błędów i nieporozumień. Mamy wspólny cel – chcemy zapewnić przyszłym najemcom najwyższą jakość i najbardziej komfortową przestrzeń biurową, co jest możliwe dzięki wyjątkowym projektom architektonicznym – wyjaśnia Marcin Sadowski, architekt z biura JEMS Architekci. 
Biurowiec o charakterze kampusowym powstaje na warszawskim Mokotowie. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji, w którego skład wchodzi budynek przy ul. Cybernetyki z garażem podziemnym, zaplanowano na I kwartał 2017 roku. Obecnie zostały zakończone prace nad kondygnacją podziemną budynku i kontynuowane jest wykonywanie elementów konstrukcji nośnej w poziomie parteru. – Koordynacja działań przy tak dużym zespole niesie oczywiście ze sobą pewne wyzwania, ale dzięki doświadczeniu zdobytemu w czasie wspólnej pracy nad wcześniejszymi projektami ten proces przebiega bardzo sprawnie – mówi Katarzyna Oleksińska, Dyrektor Działu Zarządzania Projektami Biurowymi Yareal. – Zespół projektowy ma wypracowaną strategię działania, co znacznie ułatwia proces realizacji inwestycji – dodaje Oleksińska.
Nowa inwestycja obejmie dwa budynki z tarasową zabudową, scalone wewnętrznym zielonym dziedzińcem. Inwestycja charakteryzuje się dużym udziałem terenów zielonych w stosunku do powierzchni zabudowy. W poziomie parteru znajdować się będą punkty usługowo-handlowe, restauracja z przyległym tarasem wychodzącym na dziedziniec oraz zewnętrzna przestrzeń spotkań i odpoczynku, gdzie wśród zieleni będą mogli relaksować się najemcy. Neopark będzie wychodził na przeciw oczekiwaniom pracowników preferujących aktywny tryb życia – przy kampusie znajdą się m.in. ścieżki dla biegaczy i rowerzystów, wraz z parkingiem dla rowerów. Inwestycja posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. 
Za komercjalizację Neopark odpowiadają dwie międzynarodowe agencje – Jones Lang LaSalle i Colliers International.
Neopark jest wyjątkowym przykładem, w którym dobra współpraca i zrozumienie pomiędzy architektem a deweloperem przekłada się bezpośrednio na sukces komercyjny projektu. Projekt łączy dwa, czasem niemożliwe do spełnienia, elementy: autorską, ciekawą wizję architektoniczną z efektywnością aranżacji powierzchni potencjalnych najemców – mówi Tomasz Czuba, National Director, Office Leasing. – W Neoparku znajdziemy zarówno wyróżniającą się bryłę budynku, przestronne powierzchnie wspólne, ciekawie zaprojektowaną przestrzeń wokół budynków, jak i doskonale doświetlone, efektywne powierzchnie biurowe z dostępem do wygodnych tarasów i udogodnień usługowych na parterze budynku – dodaje Czuba.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...
Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...