DODAJ

Biurowiec Warta Tower w Warszawie zmienia właściciela

Warszawa
Biurowiec Warta Tower w
Kajtman
2018-03-15 12:00:28
Griffin Premium RE.. N.V. (GPRE), który od niedawna działa pod marką Globalworth Poland, ogłosił dzisiaj zawarcie umowy zakupu biurowca Warta Tower w Warszawie. Wartość transakcji wyniosła 55 milionów euro.

Warta Tower, wybudowana w 2000 roku, to jeden z pierwszych oraz najbardziej rozpoznawalnych biurowców w Warszawie. Na 28 000 mkw. powierzchni budynek oferuje architekturę wysokiej jakości, w tym unikalne lobby. 21 piętrowy obiekt jest siedzibą wielu najemców, z których największym jest TUiR Warta S.A.

Niniejsza transakcja jest już czwartą nieruchomością nabytą od grudnia 2017 roku, kiedy to Globalworth został większościowym akcjonariuszem GPRE. To kolejny etap w realizacji strategii ekspansji Globalworth Poland, której celem jest zbudowanie pozycji jednego z największych właścicieli nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Małgorzata Turek, prezes GPRE, komentuje – Cieszymy się, że portfolio Globalworth Poland rośnie tak szybko i że pozyskaliśmy tak ważny oraz rozpoznawalny warszawski budynek. Kontynuujemy w ten sposób cykl transakcji zakupu wysokiej jakości projektów biurowych we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Warta Tower to nieruchomość generująca znaczące przychody z doskonałym potencjałem do zarządzania i wzrostu wartości.

O Globalworth
Globalworth Poland to nowa nazwa spółki Griffin Premium RE.. N.V. (GPRE), w której Globalworth od grudnia 2017 roku posiada 72-procentowy udział. GPRE jest polską platformą nieruchomości notowaną na warszawskiej giełdzie od kwietnia 2017 roku. Posiada portfel o wartości 680 milionów euro, w którego skład wchodzą nieruchomości biurowe oraz wielofunkcyjne, zlokalizowane w Warszawie i największych miastach regionalnych, takich jak Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk czy Katowice.

Źródło: materiały prasowe