DODAJ

Firma Ideal Idea nabyła działkę w Warszawie

Logistyka / Warszawa
Firma Ideal Idea nabyła
Kajtman
2012-11-28 16:58:08

Ideal Idea, deweloper specjalizujący się w miejskich obiektach magazynowo-biurowych, zakupił grunt o powierzchni czterech hektarów w warszawskiej dzielnicy Włochy. Działka sąsiaduje z innymi nieruchomościami inwestora. Firma rozpoczęła już na niej budowę kompleksu Ideal Idea III. W transakcji zakupu gruntu doradzała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.


 


Ideal Idea to polska firma realizująca projekty magazynowo-biurowe typu Small Business Units (SBU). Deweloper działa na rynku warszawskim, gdzie do tej pory zbudował dwa centra logistyczno-biznesowe Ideal Idea i Ideal Idea II. Oba obiekty zlokalizowane są w dzielnicy Włochy przy ul. Działkowej, niedaleko autostrady A2 i lotniska im. Fryderyka Chopina. W ich sąsiedztwie powstanie Ideal Idea III.


 


Kompleks Ideal Idea III docelowo będzie się składał z czterech budynków, oferujących łącznie około 18 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Obecnie realizowana jest I faza projektu, w ramach której powstaną budynki F1 i F2 o łącznej powierzchni 11 000 mkw., w tym 3 000 mkw. biur klasy A oraz 8 000 mkw. modułów magazynowych bezpośrednio połączonych z biurami. Obiekty zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2013 r.


 


Kompleks Ideal Idea III jest obecnie w trakcie procesu komercjalizacji. Pierwszym najemcą obiektu została firma Ventia, która zajmie 1600 mkw. powierzchni magazynowej.


 


„Po udanych pierwszych dwóch inwestycjach firma Ideal Idea SKA po raz kolejny inwestuje w dzielnicy Włochy. Jesteśmy przekonani, że nowy projekt firmy również odniesie sukces i spotka się z zainteresowaniem najemców z różnych sektorów rynku” – mówi Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Polsce i Relacji z Klientami Korporacyjnymi na Europę Środkowo-Wschodnią, Cushman & Wakefield.