DODAJ

Grupa HB Reavis rozpoczęła realizację wyjątkowego projektu biurowego w warszawskiej dzielnicy Mokotów

Biura / Warszawa
Grupa HB Reavis rozpoczęła
Kajtman
2013-11-07 20:00:15

Grupa deweloperska HB Reavis rozpoczęła budowę centrum biurowo-administracyjnego Postępu 14. Projekt ten to połączenie świetnej lokalizacji przy ulicy Marynarskiej, w pobliżu Galerii Mokotów i unikatowej, ponadczasowej architektury.


 


„Przygotowując ten projekt, od samego początku koncentrowaliśmy się na potrzebach naszych najemców. Obiekt jest nie tylko dobrze dostępny i znajduje się w widocznym miejscu, dodatkowym plusem jest ponadto cały wachlarz usług świadczonych w najbliższym sąsiedztwie. Autorzy projektu – Hermanowicz Rewski Architekci – w swojej pracy połączyli wyjątkowy wygląd budynku z efektywnym rozplanowaniem wnętrz. Inwestycje w tzw. zielone technologie pozwolą nam obniżyć koszty utrzymania, ale także zaoferować najemcom obiekt, dzięki któremu zamierzamy zdobyć certyfikat BREEAM excellent” – powiedział Stanislav Frnka, CEO polskiego oddziału HB Reavis.


 


Rozpoczynając realizację projektu Postępu 14, spółka HB Reavis potwierdziła swoją czołową pozycję na rynku powierzchni biurowych w Europie Środkowej. Na rynkach w Warszawie, Pradze, Budapeszcie i Bratysławie w budowie jest aktualnie 1 milion mkw. powierzchni biurowych, przy czym pięć projektów, które spółka HB Reavis właśnie realizuje, obejmuje 160 000 mkw. ze wspomnianej liczby. “Polski rynek jest dla naszej spółki kluczowy. Cieszymy się, że dzięki temu projektowi cały czas wzmacniamy wiodącą pozycję na kluczowych rynkach, gdzie nasz udział wynosi 16%” – stwierdził Pavel Trenka, Group CEO Grupy HB Reavis.


 


Projekt Postępu 14 zostanie ukończony w drugim kwartale 2015 roku. Przyszłym najemcom zaproponuje ponad 34 000 mkw. powierzchni do wynajęcia i ponad 750 miejsc parkingowych. Postępu 14 jest już trzecim – po Konstruktorska Business Center i Gdański Business Center – kompleksem biurowo-administracyjnym realizowanym w Warszawie przez HB Reavis. Następne przedsięwzięcia są na etapie przygotowań, na przykład West Station i kompleks przy ulicy Chmielnej, w samym centrum polskiej stolicy.