DODAJ

Henpol buduje luksusowy apartamentowiec na warszawskim Żoliborzu

Mieszkania i domy / Warszawa
Henpol buduje luksusowy apartamentowiec
Kajtman
2013-06-03 16:08:06

Henpol Sp. z o.o. podpisała kontrakt na budowę budynku B należącego do kompleksu mieszkalnego „sPlace – smart living, położonego przy zbiegu ulic Przasnyskiej i Rydygiera w Warszawie. Inwestycję prowadzi Layetana Developments Polska – spółka hiszpańskiej firmy deweloperskiej działającej na rynku nieruchomości od 1964 roku. Umowa o generalne wykonawstwo została podpisana ze spółką projektową Ruscus Sp. z o.o.


 


Zakres robót obejmuje wykonanie budynku o 7 kondygnacjach naziemnych wraz z garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną, instalacjami, niezbędnymi urządzeniami i zagospodarowaniem terenu. W budynku znajdzie się 66 lokali mieszkalnych o powierzchni od 24 do 174 m kw., a także jeden lokal usługowy. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 5390,1 m kw. Kubatura części naziemnej i podziemnej wyniesie odpowiednio 25403 m sześć. i 13399,1 m sześć.


 


Layetana stworzyła dla inwestycji koncepcję „smart living” opierającą się na połączeniu estetyki projektu z praktycznymi rozwiązaniami i usługami gwarantującymi komfortowy styl życia. Apartamenty zostaną wyposażone w preinstalację inteligentnego domu, główny wyłącznik oświetlenia czy jeden klucz otwierający wszystkie drzwi. W garażu podziemnym powstanie myjnia samochodowa, a każde miejsce parkingowe będzie przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.


 


Termin zakończenia inwestycji to grudzień 2014 roku.