DODAJ

Nowak o A2: Otwarcie odcinka E już za tydzień

Drogi i mosty / Warszawa
Nowak o A2: Otwarcie
RynekInfrastruktury
2012-05-15 16:16:09
Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział na przyszły tydzień, czyli na 22 maja otwarcie odcinka E autostrady A2 na trasie Stryków-Konotopa, położonego koło Warszawy.


Odcinek E został zbudowany przez firmę Budimex i jest najkrótszym z pięciu odcinków składających się na trasę Konotopa-Stryków. Bezpośrednio łączy się z drogą ekspresową S8 i drogą ekspresową S2. Wniosek o dopuszczenie do użytku został złożony we wtorek 8 maja.Na pozostałych odcinkach prace cały czas trwają. Na odcinkach B i D trwa układanie ostatnich kilometrów warstwy ścieralnej SMA dla odcinka B pozostało 19 procent do ułożenia, a w ciągu ostatniego tygodnia wzrost w warstwie SMA wyniósł 30 procent. Na odcinku D pozostało do ułożenia 14 procent, gdzie w ciągu ostatniego tygodnia ułożono 38 procent ostatniej warstwy SMA. W przypadku odcinków B, D i E termin zakończenia kontraktu upływa 6 czerwca a przejezdność ma być zapewniona na 31 maja.

Odcinki A i C, gdzie termin zakończenia kontraktu upływa 15 października, również zanotowano wysokie wzrosty w ostatnim tygodniu. Warstwa wiążąca na odcinku A jest na ukończeniu i wynosi 97 procent a a podbudowa jest zakończona w 100 procentach. Na odcinku C warstwa wiążąca wynosi 80 procent a podbudowa 81 procent. Warto zaznaczyć że ostatnim tygodniu ułożono ponad 20 procent na obu odcinkach warstwy wiążącej. Mimo że termin zakończenia prac na obu odcinkach to 15 października 2012 roku a przejezdność po podbudowie bitumicznej jest zapewniona w kontrakcie na dzień 31.05.2012 r. i na odcinku A jest prawie ukończona (97 procent).